13 Haziran 2012 Tüm Meslek Mensupları Taksim Meydanına Saat 10:00

Ynt: 13 Haziran 2012 Tüm Meslek Mensupları Taksim Meydanına Saat 10:00

İstanbulda katılım oldukça iyiydi. İSMMMO nun tahminine göre 5.000 den fazla kişi gelmiş. Önce saygı duruşu ardından istiklal marşımızı okuduk. Meydan da sesimiz keşke daha gür çıksaydı, basın açıklamasında basını da göremedim ama istiklal caddesinde yürüyüş çok güzeldi-sesimiz biraz çıktı:) Destek olan bütün üye, stajyer ve ailelerine teşekkürler..

Foruma fotoğraf ekleme olsaydı çektiğim resimleri eklerdim:)

bişeyler yapıldı ama sonuç alınabilirmi bu tartışılır.... 1 ay hiç bir meslek mensubu hiç bir beyannameyi vermese belki o zaman biraz ses getirir eylem...bu meslek bu haliyle yapılacak meslek değil...

Tepki göstermekte haklıyız ama, tepkiler mükkelef bildirimi odaklı olduğu için biraz geç kalınmadı mı? Tebliğ ilk çıktığında nerdeydiler...

Tebliğler çıkarken bunlar angarya değil dediler arkadaşlar türmobda oda başkanlarıda heleki bu işin başını çeken yahya da bu iş angarya değil dedi bu meslek yapılacak şeklin çok uzağında kaldı yahu fiyat listesini biz yayınlıyoruz maliye bakanlığı onaylamıyor deyipde bunlar maliyeye ozaman fiyatı sen belirle dedi sonrada fiyat listesini biz yapmak istiyoruz diye pankart açtı insan dürüst olmalı düz olmalı bu kadarda çelişkili olmamalı.
Geçen ismmmo dergi göndermiş sözde muhasebe odasından gelen dergi içinde 4+4+4 e sakıncalı diyor kardeşim sen milli eğitim bakanımısın sana ne ya SANA NEEEEEE :mad: :mad: :mad: sonra siyaset diyorlar senin milli eğitimle ne işin var bunlara yetki verseler ilkokul çocuklarına 600 TL ye e-use cd si satarlar okula gitmeye gerek yok uzaktan eğitelim derler sözde siyaset yasak adamların büroya gönderdiği dergide bile siyaset var sonra vur abalıya angaryaları vur

yaa arkadaşlar artık bu meslek yapılacak gibi değil. sesimizi duyuracak birşeyler yapmadıktan sonra böyle gider. ağlamayan çocuğa meme vermezler. birşeyler yapmaktan kasıt çiçek bırakmak falan değil bunlar çok etkili değil, etkili birşeyler yapmalıyız ancak birlik gerçekten birlik olursa bu yapılabilir. 80.000 SMMM var ülkede. ayrıca stonhand arkadaşıma katılıyorum siyaseti karıştırırsan, iktidarın karşısında durursan böyle dışlanırsın. nötr olamadı gitti birliğimiz bir türlü

Angarya angarya diyorlar bildirim müşaviri olduk memlekette ismmmo bile mesaj atmış müşteri bildirim listesini internetten gönderin diye kendi odamız bile bildirim isteyip telefona kadar mesaj atıyorsa ohoooo vay bu mesleğin haline yarın odalarda ek bildirim ister mükelleflerimizin elektrik su doğalgaz faturasını ister maliye bitti odalar eksik kaldı sağolsunlar