18 Mart 2012 SMMM Yeterlilik Maliyet Muhasebesi Hatalı Soru

Arkadaşlar 18 mart 2012 tarihinde maliyet muhasebesi sınavına girdim 40 aldım .1.soru 50 puan 2.soru 50 puandı 1.soru e şıkkına kadardı 2.soru d şıkkına kadardı fakat tesmer cevapları yayınladığında 2.soru e şıkkıda koymuştur. Bu durumda tam doğru olan 2.sorum sanki e şıkkı yapılmamış gibi değerlendirilerek 40 verilmiştir. Elinde orjinal soru kağıdı olup 40 alan arkadaşlar varsa itiraz etsinler ben itiraz ettim

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

Ynt: 18 MART 2012 SMMM YETERLİLİK MALİYET MUHASEBESİ HATALI SORU

Gerçekten çok ilginç bir durum bu.. Bende soruları full yaptım 90 aldım.. Belki sebebi bu olabilir bendede..

Ynt: 18 MART 2012 SMMM YETERLİLİK MALİYET MUHASEBESİ HATALI SORU

benim 1.sorum tamamı yanlıştı çıkmaz diye hiç bakmadım senelerdir çıkmıyordu birtek lifo fifo çalışmadım aksilik o geldi satışların maliyeti bekliyordum

Ynt: 18 Mart 2012 SMMM Yeterlilik Maliyet Muhasebesi Hatalı Soru

Evet herkes maliyetten kasmalarını bekledi.. Ancak kasmadılar bende çok şarırdım.. Allahtan bakmıştım..Sınav işi biraz da şans işi malesef..

ne kadar saçma bir sistem içerisinde olduğumuzun ne kadar önemsendiğimizin açık kanıtıdır.bu sınava itiraz edin arkadaşlar şıkkın değil bir kelimenin bile hatalı olması durumu bu sınavın iptalini gerektirirki dava açacak olan yada son hakkı olan arkadaşlar için güzel bir delildir.bu konuyu önemseyin özellikle sınırda kalan arkadaşlar itiraz etsinler.elimde sınavda dağıtılan soru kağıdı vardı kontrol ettim arkadaşımızın dediği doğru e şıkkı yok...

Peki arkadaşlar temmuz dönemi sizce kolaymı gelir sorulara yoksa nzormu benim son hakkım tek pas hakkım var ama girmekte kararsızım yücel beyle görüşen varmı acaba...

zeynep arkadasım ben de durum şöyle 1 soru a şıkı yarısı yani ilk çıkış doğru yevmiye maddem doğru fifo lar doğru hatta bulduum sonuşları sınav sonrası bakayım diye yanlarına yazdım 2.sorum miktar doğru toplam eşdeğer üretim doğru ortalamayı dönem başı alarak bildiğim ibi yapmıştım ama bu kadar kolay olamaz yanıltmaca dedim sildim dönem başı almadan yaptım tamam gerisi yanlış benim hesaplamama yazdığım onuçlara göre 55 bekliyordum sonuç 20 önce üzüldüm sonra bunlar bana yine 40 verir bırakırdı diye kendime teselli verdim çünkü toplam maliyeti toplamadım eşitlik var herhalde e şıkkı diye eşitliği istemişler çalıştıım bir konuydu bunalarıda yapsam senin durumun gibi 40 verirlerdi onlar her zaman haklı ilk girişim sınav son anına kadar maliyetten matematiksel çalışıyordum bu ders önemli değil diğer derslerde yenen haklarım 5 dersim muhteşem eçti ama 2 sinden geçebildim maliyet o kadar koymadı hukuk denetim geçtim mevzuatım süperdi 40 kaldım analiz aynı şekilde sana üzüldüm hakkını ara inşallah alırsın

yel1981 ' Alıntı:
Peki arkadaşlar temmuz dönemi sizce kolaymı gelir sorulara yoksa nzormu benim son hakkım tek pas hakkım var ama girmekte kararsızım yücel beyle görüşen varmı acaba...

Arkadaşım maliyet son 2 dönemdir çok kolay geldi...Yani ben kalsaydım açıkcası kasmalarını bekleyip sağlam çalışırdım.. Ama bunların herzamanki gibi sağı soluda belli olmaz..

Maliyetten 50 aldım inanın sadece 1 sorumdun bir şıkkı yanlış.

2 Soru ful doğru.

Adamlar nasıl cevaplıyorlar anlamadım birileri bunlara sanırım 100 üzerinden değil 60 üzerinden değerlendirecek demişler.

Meslek Hukukundada 3568 sayılı yazması gerekirken 3586 yazıyor aslında buda soru iptali gerektirir.

ama bunları anlatacak merci ve uygulama yapacak koltuk sevdalısı bulmak çok zor.

sanırım çoğu kişi beklediğinden en az on puan düşük almış :(

1.sorunun a şıkkında 1.ağırlıklı ortalamayı doğru yaptım fakat 2.ağırlıklı ortalamayı hesaplarken toplamada hata yaptım b şıkkında yevmiye maddesi doğru c şıkkıda toplamadaki hatadan dolayı yanlış. d ve e şıkları doğru anladığım kadarıyla 1.sorudan 20 puan almışım.2.soruda ise istenmeyen e şıkkından dolayı puan kırılmış ve 20 puan almışım.toplamda maliyetten 40 aldım.anlamadığım şey şu:bu sınav test değilki hesaplama yaparken sınav stresinden dolayı hata olabilir.puan verilirken hatalar için puan kırılabilir fakat cevabın tamamı yok sayılamaz.emeğimize yazık oluyor.itiraz ettim bakalım ne olacak.

arkadaşlar bugün tesmeri aradım maliyet e şıkkıyla ilgili.elimdeki orjinal soru kağıdında e şıkkı yok.fakat yayınladığınız soru kağıtlarında var bu konuda ne yapacaksınız dedim.biz sınav komisyonuna değerlendirme yapmadan önce bunu ilettik değerlendirmelerini ona göre yaptılar diye cevap aldım.ben itiraz ettim dedim.itirazınızda e şıkkı ile ilgili bir şey değişmez fakat genel değerlendirmede bir yanlışlık varsa düzeltilebilir dediler.bana pek inandırıcı gelmedi.

zeynepclk ' Alıntı:
Arkadaşlar 18 mart 2012 tarihinde maliyet muhasebesi sınavına girdim 40 aldım .1.soru 50 puan 2.soru 50 puandı 1.soru e şıkkına kadardı 2.soru d şıkkına kadardı fakat tesmer cevapları yayınladığında 2.soru e şıkkıda koymuştur. Bu durumda tam doğru olan 2.sorum sanki e şıkkı yapılmamış gibi değerlendirilerek 40 verilmiştir. Elinde orjinal soru kağıdı olup 40 alan arkadaşlar varsa itiraz etsinler ben itiraz ettim

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

ben de aynı durumdayım. 1. sorum yanlış ,ama 2 . soru kesinlikle tam dogru ve 40 verdiler. itiraz için ankara - tesmeri aradım bugün, bana degerlendirme 4 şık üzerinden yapıldı dendi , ama bana inandırıcı gelmedi, itiraz etmek için zamanın geçtiğini ama dilekçe ile başvurabileceğimi söylediler. dilekçe ile başvuracam ama bir sonuç çıkacagını hiç düşünmüyorum. saçma sapan bir durum oldu.

nasıl bir soru mesela ? soru üretelim hep beraber cevaplarınıda yazalım

iyi olmaz mı