resim

2 Nolu Kdv Beyannamesi

Üyelik
5 Mar 2006
Mesajlar
9
merhaba
vergi mükellefi olmayan bir şahıstan araba kiralamak istiyoruz.kira bedeli ödemesi aylık değilde 6 ayda bir yapılacak.Böyle bir durumda


1-Stopaj Ödemesini parayı ödediğimiz dönemdemi göstereceğiz.

1-2 nolu KDV beyannamesini ne zaman vermeye başlayacağız.
(ödeme yapıldığı dönemdemi yoksa sözleşmenin yapıldığı tarihten itibaren mi?)

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
 
Üyelik
4 Eki 2006
Mesajlar
434
Konum
İstanbul
GVK. 72.maddesinde tahsilat;
a- o yıla ait kirayla ilgili olduğunda tahsil edildiği yılın hasılatı sayılır.
b- Geçmiş yıllara ait olmak üzere tahsil edilen kira bedelleri, tahsil edildiği yılın geliri sayılır.
c- Gelecek yıllara ait olup peşin tahsil edilen kiralar ilgili yılın hasılatı sayılır.

kira bedeli ödendiğinde stopajı kesilip kdv si hesaplanıp beyannameyi düzenliyeceksiniz.
 
Üyelik
5 Mar 2006
Mesajlar
9
Sn. Soner Kocacı:
cevabınız için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar
 

Benzer konular

Üst