2006/11 Kdv Beyannameleri

Değerli meslektaşlar;

Yıl sonu olması+yeni yıl defterlerini hazırlamamız+emekliler için uygulanacak kesenek yüzünden bir çok firmanın kapanması ve yeniden açılması ''SAYESİNDE'' ki burda ''Yüzünden'' kelimesi kullanılır ama olsun biz yine sırtımaza binen yükü zevkle taşırız,işte bu sebeplerden dolayı 2006/11 Kdv beyanname verme süreleri muhakkak uzamalıdır.Ama öyle 2 gün değil en az 4 gün uzamalıdır.

Teşekkürler...

Ortak bilinç oluşmadığı sürece;cumartesi-pazar çalışmaya mahkum kalacağız...

Konu izleme rating'i yüksek lakin cevap yok...

Saygılar...

Bu da tam çözüm olmaz kanaatimce,

Çünkü herkes yine işini son güne bırakacağı için 1 hafta da uzatılsa yine sıkışacaktır.

A.B.G' Alıntı:

Çünkü herkes yine işini son güne bırakacağı için 1 hafta da uzatılsa yine sıkışacaktır.
Ben ve bir çok meslekdaşımın hiçbir zaman son güne kaldığımızı hatırlamıyorum Sayın A.B.G...Çünkü son güne bırakılan işlerde mutlaka bir pürüz çıkar. Burada bahsedilen ise yıl sonu olması ve SGDP sorunu nedeniyle KDV beyannamelerini yetiştirmekte zorlanabileceğimiz kaygısı ki buna ben de katılıyorum.
"İşleri öyle de olsa, böyle de olsa son güne bırakırız nasılsa" demek özür dilerim ama biraz mesleğe ve meslektaşa saygısızlık oluyor gibi...

İstisnalar kaideyi bozmaz muzer

Bu söylediğim sadece muhasebe mesleği için değil tüm meslekler için böyle

Bana biri kalksın ve desinki

"20 ocak ta kişinin hem geçici vergisi hemde gelir/kurumlar vergisi verilecek şekilde kayıtları tamam"

Ben inanmıyorum eğer varsa da çıksın alnından öpücem.. Haa mevzuattaki belirsizlikler de mecbur bırakıyo son güne kadar beklemeyi..

Ama dediğiniz elbette iyi olur. Son gün yine beklenmediği sürece

Bu arada kimsenin mesleğe veya meslektaşlara saygısızlık yaptığı da yok. 10 yıldır bu işin içindeyim kimseye meslekle ilgili saygısızlık yapmadım.
Sadece hep uç noktalarda oldum.. Serbest çalışmasam da serbest çalışanların sorunlarını oda da hep gündeme getirdim..

Eğer bana saygısız diyorsanız ortada saygılı kimse göremezsiniz. Sadece gerçekleri söylemeyen kişiler görürsünüz

Saygılarımla...

bence yine şöyle olur maliye bakanı çarşamba ikindiden sonra kdv'nin ertelendiğini söyler

Bence de.O kadar uğraşıyoruz,yetiştiricez diye çabalıyoruz tam tamam derken bir de bakıyoruz süre uzamış. Daha önceden haber verirlerse günah olur.

bir kaç gün önce duyurmadıkları sürece uzamasının bir anlamı yok bence cumartesi belki pazar bile bir çok kişi çalıştıktan sonra dalga geçer gibi saat üçten sonra uzadı demeleri sinir bozucu oluyor

A.B.G' Alıntı:
İstisnalar kaideyi bozmaz muzer

Bu söylediğim sadece muhasebe mesleği için değil tüm meslekler için böyle

Bana biri kalksın ve desinki

"20 ocak ta kişinin hem geçici vergisi hemde gelir/kurumlar vergisi verilecek şekilde kayıtları tamam"

Ben inanmıyorum eğer varsa da çıksın alnından öpücem.. Haa mevzuattaki belirsizlikler de mecbur bırakıyo son güne kadar beklemeyi..

Ama dediğiniz elbette iyi olur. Son gün yine beklenmediği sürece

Bu arada kimsenin mesleğe veya meslektaşlara saygısızlık yaptığı da yok. 10 yıldır bu işin içindeyim kimseye meslekle ilgili saygısızlık yapmadım.
Sadece hep uç noktalarda oldum.. Serbest çalışmasam da serbest çalışanların sorunlarını oda da hep gündeme getirdim..

Eğer bana saygısız diyorsanız ortada saygılı kimse göremezsiniz. Sadece gerçekleri söylemeyen kişiler görürsünüz

Saygılarımla...
Üslubunuz ile söyledikleriniz örtüşmüyor Sayın A.B.G. Ama yine de sizi kırdıysam özür dilerim.
Saygılarımla...

Sayın A.B.G

Konuyu bu kadar büyütmeye ve kişiselleştirmeye lüzum yok,,alnından öpmek isteyeceğiniz muhasebeci arıyorsanız inanın bana bulursunuz..Sadece amacımız ortak bilinci oluşturmak...

Bir örnek vereyim..

30a yakın müşterim emekli...Hergün telefon açarak durumlarının ne olacaklarını soruyorlar...en az günde 2 saatimi bu telefonlara ayırıyorum...Yıl sonu defterlerinin hazırlanması var...Yıllardır anlayamadığım birşey var mesela 2007 defter hadlerini düşünürsek bir firmam aralık ayında 1000 ytl daha satış yapsa 1.sınıf defter olacak yapmasa 2.sınıfta kalacak nerden bileyim ben satuş yapıp yapmayacağını...??? Varın çıkın işin içinden...Gün içinde angarya işlerimizin sayısı o kadar fazla ki inanın o kadar fazlaki...Sırf bu işler için bir eleman çalıştırsam yeridir...

Varın siz düşünün...Acaba işlerini layıkıyla yerine getiren muhasebeciyi mi alnından öpmek lazım yoksa araya çok basit bir kelime koyarak bunca ''angarya''ya rağmen işlerini hem yetiştiren hem düzgün yapan muhasebeci yimi alnından öpmek lazım....

Benim cevabım büyüğüm küçüğüm bütün meslekdaşların alnından öpmek olacaktır....

Ki farklı olmak uğruna, kendi durumunu öne çıkarıp bir takım muhalif sesler yaratarak ve kanımca güya muhalif takınan meslekdaşları ise bu camia elinin tersiyle çemberin dışına itmiştir ve daima itecektir....

Saygılar....

Ama gerçekten saygılar...

Herşeye....

A.B.G' Alıntı:

Kusura bakmayınBen daha başka bir tabir kullanacağım. Bu düşünceler tam bir tuzu kuru birinin düşünceleridir. Gece saat 12' ye kadar KDV-Gelir veya kurumlar vergisi beyannamesi yetiştirmeye çalışan meslektaşıma karış yapılmış saygısızlık olarak değerlendiriyorum. Bizleri ancak yine bizler anlayabiliriz. Başkaları değil.

Sayın Cenkbey, Türk Milleti olarak, işimizi son güne bırakmaya alışık olduğumuzdan, ne 11. ayda ne de takip eden aylarda, isterse 15 gün uzatılsın. Yine sıkıntı doğar kanaatindeyim. Teşekkürler.

çok zor

kdv,muhtasar ardından ssk lar valla gına geldiii
aralarda gönderdiğimiz formlarda cabasııı
geçici vergilerrr

off anam offfff

Sayın Cenkbey,

VUK 180. maddeyi dikkatli okursanız, 2. sınıf defter tutan bir mükellefin 2006 yılında yapacağı satışların rakamı ne olursa olsun 2007 yılında tutacağı defteri etkilemeyeceğini anlarsınız.

2006 satışları sadece 2007 sonunda tasdik ettireceğiniz 2008 yılının defterlerini etkiler.

Hatırlatayım istedim belki işiniz biraz rahatlar.

Bir düşünün eskiden ayın 25. inde veriliyordu KDV beyannamesi

Şimdi 20 sinde veriliyor.

Ne değişti hiç bir şey.

Bu değişmemezlik belki kişilerden belki mevzuatlardaki belirsizliklerden.

Sonuç değişmiyor...

meslektaşlarımın lehine olacak her uygulamayı da ( inandığım ) desteklediğimi belirtir konuyu da burada kapatarak saygılar sunarım.