2008 de Verilmemiş Beyannameler

Ev tekstili satışı yaptığım küçük bir dükkanım vardı,2008 yılında kapattdım fakat kapatmayı vergi dairesine bildirmemişiz.30.05.2011 tarihinde vergi dairesine müracaat etip 6111 sayılı kanundan yararlanmak için borcumu sorgulatdım,bir adet 149 tl usulsüzlük cezam çıktı aynı gün ödedim ve borcum kalmadığı için işyerimin de ya o dönemki muhasebecim yada idarece kapatılmış olduğunu düşündüm.13.10.2012 tarihinde(o zamana kadar neden aramamışlar neden resen kapatmamışlar bilmiyorum) evime vergi dairesinden memur geldi ne zaman kapatdığımı sordu bende nasıl olsa borcum yok ya 2008 sonu dedim oysa benim 2008 şubatından sonra beyannamem verilmemiş(2008 aralıkda kapatdığımı varsayacak daire) ve bunun cezası yüksekmiş.bende tam hangi ay kapatdığımı hatırlamıyorum.(tahakkuk daki memur şubat 2008 gelir ver.beyanı ve 01-013 2008 geç vergi beyanını verip(verdim) yoklama memuruna ricacı olmamı söyledi,yoklama memuru tarihde değişiklik yapıp şubata döndürmeyi kabul etmedi.bu durumda 10 ay beyannamelerimi vermemiş görünüyorum ve bunun cezası yüksekmiş bense işsizim.UZlaşmA yolu var mıdır(uzlaşma komisyonu)?yoksa cezalarımı kesin beni 6111 sayılı kanundan yararlandırın sanırım cezalar 4de1e düşüyordu, demelimiyim(bu durumda taksit şansım olur mu?),yoksa hiç beyanname vermeyip yazar kaza kapanışını yaptırıp takdir komisyonuna mı olayı bırakmalıyım?vergi mahkemesine mi gitmeliyim? her danışdığım başka bir şey söylüyor,caresizim sonuçta ayda 15 tl kdvsi çıkan,100 tl stopaj,200tl geçici vergi 1500 tl gelir vergisi(yılda) yatıran ve hiç borcu olmayan küçük bir esnaftım.Bu konunu uzmanı olanlar lütfen yardım edin.saygılarımla...