fonradar

2009 yılı asgari ücret ve asgari geçim indirim

SLM adım Murat ben 3 ay önce yeni açılan büyük bir markete girdim 12 kişi çalışanı vardı 2 gün önce 2 kişi çıkardı 5 gün 12 saat 1 günde 14 saat haftada toplam 74 saat çalışıyordum bize maaşımızı 2. ayın sonunda artacağını söylediler .ilk maaşımı 30 gün üzerinden 510 tl aldım onları bize dedikleri asgari ücret 525 tl miş parayı elden aldım ve asgari ücretin daha fazla olduğunu söyledim .bana asgari ücretin 525 tl ve bu ücretten vereceklerini söylediler.2 ayın maaşını yine 525 tl olarak aldım fakat bu sefer boş bir kağıtta türkiye finans katılım bankası yazısı adı altında boş bir kağıda isim soyisim imza attırdılar,kıllandım acaba bizim adımıza o kağıda şu kadar ücret aldım diye yazıyorlar galiba neyse 3,aya geldik yine aynı 525 tl ocak 15 te işten çıkardılar ve ben o boş kağıda bu sefer bir aylık maaş olarak 525 tl aldım diye yazdım bana ocak ayında asgari ücrete zam gelmesine rağmen 15 günlük para yine asgari ücret üzerinden ödediler şimdi ben bu işyerine nasıl bir ceza kestirebilirim ve farklarımı nasıl alırım 1-maaşı eksik ve kasten geç ödeme ödeme 2-maaşı banka aracılı ile ödememe 3-maaş bodrosu vermeme bu işverene nasıl hangişekilde sırasıyla ceza kestiririm yazarsan sevinirim

Ynt: 2009 yılı asgari ücret ve asgari geçim indirim

arkadaşlar yanıtlarınızı bekliyorum