fonradar

2011/3 3-4 aralık smmm yeterlilik soruları - denetim

• Konbuyu başlatan FruitJuice
  • Başlangıç tarihi
F

FruitJuice

Ziyaretçi
soru 1) genel kabul görmüş denetim standartlarını isim olarak yazınız (hem grup hemde ayrıntı olarak). (20puan)

soru 2) çalışma alanı standartları çerçevesinde kanıt toplama aşamasındaki işlemlerden maddi doğruluğu araştırmaya yönelik denetim işlemlerinin niteliklerini yazınız ve denetim kanıtını tanımlayınız. (20puan)

soru3) bir işletmeyi ilk defa denetlemek üzere denetim teklifi (önerisi) alan bir denetçi, işletmeyi tanıma (İşletme hakkında bilgi alma) amacı ile, önceki denetçiyle görüşmesinde hangi konular hakkında bilgi alır/edinir) yazarak her birini özet olarak açıklayınız. 20 puan

soru4) standart olumlu bir denetim raporunda bulunması gereken bölümleri (raporun bölümlerini) ile, kapsam bölümünde bulunması gereken bilgileri yazınız. 20 puan

soru5) etkin bir iç kontrol yapısı (sistemi) için gerekli temel ilkeleri yazınız. 20 puan

Not: buradaki parantezler bana ait değil.

5. soruya hasan türedi kitabındaki ilkeleri değil yanlışlıkla genel amaçları yazarak, ayrıca 2. sorudaki kanıt toplama aşamasındaki işlemler yerine başka bir aşamadaki maddi doğruluk testlerini yazarak doğru cevap şeklinde öğrencilere dağıttılar. benim görüşüme göre verdikleri cevaplar yanlıştır.

hukuk sınavı halen devam ediyor. o sebep onu yazamayacağım.

sevgiler saygılar