2011 ve 2012 yıllarında Smmm olanlar arasında bağımsız denetim açısından fark?

merhaba;
2011 yılında smmm olanla, 2012 yılında smmm olan arasında bağımsız denetim konusunda pozitif bir fark olacak mı ?

Ynt: 2011 yılında smmm olanla 2012 yılında smmm olan arasında bağımsız denetim açısın

Ortada bir yönetmelik vb yok ki bunun cevaplanabileceğini düşünmüyorum şimdilik.

Ynt: 2011 yılında smmm olanla 2012 yılında smmm olan arasında bağımsız denetim açısın

FruitJuice ' Alıntı:
Ortada bir yönetmelik vb yok ki bunun cevaplanabileceğini düşünmüyorum şimdilik.

Bu soruyu sormamda ki amaç, belge almaya hak kazandım ama henüz odaya başvurmadım.
bu günlerde başvurursam hem 2011 aidatını hemde 2012 ocak ta aidat ödemem gerekecek.

ama diğer bir yandan da yıllara göre smmm'lere bir hak verecek iseler acaba 2012 de belgeyi alırsam bir hak kaybeder miyim diye düşünüyorum.

sizler bu konuda ne tavsiye edersiniz ?
saygılar,

Şimdi bile başvursanız 2012 de ruhsatınızı alacağınız için. Karar verme konusunda artık aidat bir belirleyici olmayabilir.

saygılar..

FruitJuice ' Alıntı:
Şimdi bile başvursanız 2012 de ruhsatınızı alacağınız için. Karar verme konusunda artık aidat bir belirleyici olmayabilir.

saygılar..

burada ruhsat tarihimi yoksa odaya kayıt tarihimi ?
oda ile görüştüm.
odaya kayıt yaptırdığım andan itibaren smmm olarak çalışabileceğimi söyledi.
bu durumda ruhsat yerine herhalde geçici ruhsat gibi bişey veriyorlar. buda 2011 yılı içerisinde meslek mensubu olunmuş manasına gelmez mi?

Ynt: 2011 ve 2012 yıllarında Smmm olanlar arasında bağımsız denetim açısından fark?

Odaya kayıt tarihi. Faaliyet belgesi veriliyor. Ruhsat konuştuğumuzdan ben o yönlü düşünmüştüm. Artık faaliyete başlama olarak düşünülürse sizin dediğiniz gibi olur.

Tabi şu an konuşulan tecrübeler 10 15 seneler gibi meseleler.