2013/2 Dönem SMMM Yeterlilik Mali Analiz hangi konulardan çıkar???

karşılaştırmalı tablolar analizi ve oran analizi banka çıkar diye düşünüyorum sözel konulardan emin değilim..

haziran sınavında mukayeseli tablolar analizinde gelir tablosunun analizinin yapılması istenecek bence.zaten oran analizi illa sorulur.biraz da tanımlara bakmak lazım.tanımlarda muhasebenin kavramları çok önemli.bir de fon akım tablosunu sormalarını bekliyorum

analize çalışan arkadaşlar.gelir tablosu standartları nelerdir paylaşırsanız sevinirim.mesela brüt kar ne kadar olmalı finansman gideri ne kadarsa çok.satış indirimleri ne kadara kadar normal gibi ?

her sektörün kar marjı farklıdır. örneğin eczacılarda %27-32 arası kanunda uygun görülmüştür. o nedenle soruda mutlaka sektör oranlarını verecektir. değilse finansman oranı için bu rakam brüt satış karı için bu oran alınmalı demek yanlış olur.

sektör standratları verilmemişse brüt satışlar 109 satış indirimleri 5 iadeleri 4 smmm 65 olan bir işletmeyi nasıl yorumlayacağız mesela?hem indirimde iadede sektör standartları olmaz ki.aynı şeyler diğer olağan gelir genel yönetim gideri pazarlama ve dağıtım gideri gibi şeyler içinde geçerli