2013/2 Dönem SMMM Yeterlilik Maliyet Muhasebesinden Hangi Konulardan Çıkar ???

Arkadaşlar Maliyet Muhasebesinden...2 Dönem beklemediğim yerlerden geldiği için malesef kaldım...Sizce hangi konalardan çıkar. Bu dönem 2. Dağıtımdan gelebililrmi matematik ya da kademeli dağıtım...

geçen dönemki tahminlerimizin hiçbiri tutmadı.bu dönem 1 soru dağıtım yada evre den diye düşünüyorum bayadır sorulmuyor çünkü.

Arkadaşlar Maliyet Muhasebesinden...2 Dönem beklemediğim yerlerden geldiği için malesef kaldım...Sizce hangi konalardan çıkar. Bu dönem 2. Dağıtımdan gelebililrmi matematik ya da kademeli dağıtım...

Maliyet benimde en korktuğun şuan ders maalesef.15 puan almışım.Sadece 1 soruyu cevaplamıştım.

2012-3 Dönemde hesaplama hatası. 2013-1 Dönemde 2. Dağıtımın toplamı yerine genel toplamı dikkate almışım. En son sınav olunca birde üstüne üstük Finansal ve Analizden sonra insanın kafası allak bullak oluyor. Allah'tan sadece analiz ve maliyet kaldı. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Okuyan hocalarında sağolsunlar puanları çok kıt kesin çözüm istiyorlar...

2012-3 Dönemde hesaplama hatası. 2013-1 Dönemde 2. Dağıtımın toplamı yerine genel toplamı dikkate almışım. En son sınav olunca birde üstüne üstük Finansal ve Analizden sonra insanın kafası allak bullak oluyor. Allah'tan sadece analiz ve maliyet kaldı. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Okuyan hocalarında sağolsunlar puanları çok kıt kesin çözüm istiyorlar...

Sizin şansınız daha yüksek benim 5 dersim var.Maliyet konusunda dediğiniz gibi notları çok kıt.

Sizin şansınız daha yüksek benim 5 dersim var.Maliyet konusunda dediğiniz gibi notları çok kıt.

Aslında hiç belli olmuyor...Çalıştığın yerden gelince yapıyorsun yoksa olmuyor işte. Benim 3. girişim olacak Rabbim büyük hakkımızda hayırlısı. İnşallah hepimizin çalıştığı yerlerden gelirde hepimiz bu sınav stresinden kurtuluruz... :)

maliyette artık beklediğimiz yerlerden gelsin bnm ilk girişim olacak ama son sınavda 3. dağıtım bence gayet kıyı köşe kalmış bir soruydu. umarım haziranda daha bilindik şeylerden sorarlar.

Arkadaşlar hangi konulardan gelir. Hala kimsenin bir fikri yok mu? Dağıtımdan kademeli ya da matematiksel dağıtımdan gelebilir mi?

Safha maliyete dikkat (Fifo)

Arkadaşlar Safha maliyet (Fifo) buradan gelebilir diye düşünüyorum,

Birde Fiili - Standart maliyet diye bir konu varya oradan gelebilir.

işçilik ise muhakkak üstünde durulması gereken bir konu.

Arkadaşlar Safha maliyet (Fifo) buradan gelebilir diye düşünüyorum,

Birde Fiili - Standart maliyet diye bir konu varya oradan gelebilir.

işçilik ise muhakkak üstünde durulması gereken bir konu.

2010-3 dönem fiili maliyet gibi yani
2011-2 dönem ücret tahakkuku
safha maliyeti fifo yu hangi dönem sordular bilginiz varmı
Artık nasıl ne şekilde çalışacağım bilemiyorum. Sınavda çalıştığın yerlerden gelmiyor kala kalıyorsun. Konular çok fazla. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun..

dağıtımlardan gelmezmi matematik ya da kademeli geçende gelecek diye bekledik 3. dağıtım geldi.

arkadaşlar merhaba. maliyet muhasebesi dersi için en çok çıkan konular aşağıda, bu konular üzerinde yoğun olarak çalışmanızın faydası olacağını düşünüyorum. aşağıdaki sıralama sınavada en çok gelen konulara göre yapıldı.

satışların maliyeti ve gelir tablosu
kademeli dağıtım ve yevmiye kayıtları
matematiksel dağıtım
tam maliyet-normal maliyet ve bunlara ait gelir tablosu
eş değer ürün maliyetleri
sapmalar

kademeli dağıtım, tam maliyet normal maliyet ve bunlara ait gelir tablosu gelir inş... itiraz sonuçlarını açıklamadılar daha inşallah bu iyiliği yaparlar............ne diyeyim uffffffff

Geçmiş yıla bakarak analiz yapmakta zor. Benimi tahminim ya matematiksel yada kademeli dağıtım gelecek. Evre safha maliyetten fifoya göre yada ortalama maliyete görede soru gelebilir.