fonradar

2013-3 Dönem Finansal Tablolar ve Analizi Soru Tahminleri

2013-2 dönem mukayeseli (karşılaştırmalı) tablolar tekniği
2013-1 dönem
dikey yüzdeler tekniği
2012-3 dönem Eğilim Yüzdeleri (Trend) Analiz Yöntemi
[FONT=Calibri,Calibri][FONT=Calibri,Calibri] [/FONT][/FONT][FONT=Calibri,Calibri][FONT=Calibri,Calibri]2012-2 dönem [/FONT][/FONT][FONT=Calibri,Calibri][FONT=Calibri,Calibri]Trend (Eğilim Yüzdeleri Tekniği) Analizini”
2012-1 dönem dikey yüzde tekniği
2011-3 dönem Karşılaştırmalı Tablolar (Yatay) Analiz
Dönemler itibariyle bu şekilde sormuşlardır. 2013-3 dönem hangi konulardan gelir. Komisyon aynımı??? Hangi kaynaklardan nasıl çalışırsak bu dersten en az 50 alabiliriz.
[/FONT]
[/FONT]

aynı komisyonun bu dönem son sınavı olacağını duydum.

aslında formülleri ezberledikten sonra ve yorumu hangi analizde ne şekilde yapacağın konusunda bir şablon oluşturduktan sonra finansal tablolar analizi zor bir ders değil.

ama haziran döneminde analiz formül/yorumlar harici sözel sorular da sorduğu için puanlar bu kadar düşük oldu diye düşünüyorum.

Arkadaşlar dönem dönem çıkan konulara bakınca bu dönem ''trend'' sorusu geleceğe benziyo... hadi hakkımızdan hayırlısı.

Komisyona falan takılmayın. Komisyon değişse ne olur değişmese ne olur. çalıştıktan sonra kimseden korkmaya gerek yok. Finansal tablolar analizi basit bir ders. Sadece karşılaştırmalara uzun uzun yazmak gerekiyor. 1 sayfa kağıt verseniz yetmiyor.

Arkadaşlar ikinci soru da hata var gibi duruyor. Trend analizine göre 5 yıllık veri vermesi gerekirken 4 yıllık vermiş. Sizce cevap ne olmalı?
a) Soruyu eldeki verilerle çözeceğiz.
b) Boş bırakacağız
c) Eldeki veriler 5 yıllık olmadığı için yorum yapılamaz diyeceğiz.

30 puanlık soru. Acaba tuzak soru muydu? Açıkçası ben ilk sorunun stresinden ve zamanın yetmemesinden uyanamadım ve yorumladım. Sizler ne yaptınız?

tuzak soru olduğunu sanmıyorum. zaten sınav stresiyle kim farkına varabilir bunun. 30 puanlık soru birde. bu kadar aşağılıkça birşey yapmamışlardır diye umuyorum.

Arkadaşlar ikinci soru da hata var gibi duruyor. Trend analizine göre 5 yıllık veri vermesi gerekirken 4 yıllık vermiş. Sizce cevap ne olmalı?
a) Soruyu eldeki verilerle çözeceğiz.
b) Boş bırakacağız
c) Eldeki veriler 5 yıllık olmadığı için yorum yapılamaz diyeceğiz.

30 puanlık soru. Acaba tuzak soru muydu? Açıkçası ben ilk sorunun stresinden ve zamanın yetmemesinden uyanamadım ve yorumladım. Sizler ne yaptınız?

Böyle bir şeyin şakası bile olamaz ne demek ya. Eldeki verilerle çözmemiz gerektir inşallah. Eminim ben dahil herkes yorum yapmıştır. Ne yapmaya çalışıyorlar... Onca insanın emeğine saygısızlık bu...

Böyle bir şeyin şakası bile olamaz ne demek ya. Eldeki verilerle çözmemiz gerektir inşallah. Eminim ben dahil herkes yorum yapmıştır. Ne yapmaya çalışıyorlar... Onca insanın emeğine saygısızlık bu...

Böyle bişeyi yapabileceklerini bende sanmıyorum...Ama insan düşünmedende edemiyo, gelde kafayı yeme...:banghead:

Arkadaşlar, Trend'in illa 5 yıl olması gerekir diye birşey olamaz. Bu bir genel kuraldır ama yasa hükmü gibi bir kaidesi yok. Velhasıl firmanın 2009 da kurulduğunu düşünürsek ve tam faaliyete 2010'da başladı ise, 2014'te trend yapamayız firmanın 5 yılı dolması lazım mı diyeceğiz? Böyle birşey yok, firma analiz gerekiyorsa yapılır.

Rotten'e katılıyorum, sınav stresiyle çoğu kişi 5 yıla dikkat bile etmemiştir.