fonradar

2013-3 Maliyet Muhasebesi

3. Soruyu 137400 gibi buldum ama kar 51700 acaba aklımdamı öyle kaldı bilmiyorum 2. Soruda yevmiyelerim hatalı olabilir çünkü 710-720/730 borç 150 alacak verdim yani üretime yolladım ordan yansıtma ordan mamül ambarına aldım çünkü soruda 10 da üretilip ordan 11 de mamül haline geliyor diyordu o nedenle belkî benim ki yanlıştır . 1. Soruda ise dediğim gibi 81000 fark buldum deha da farklı yazıyor 50 ile geçerim umarım agedersiniz eşşek gibi çalıştım 2. Girişimdi . Denetim ve maliyetten bir şekilde geçmeyi ümit ediyorum.

bende aynı hatayı yapmısım

merhabalar bir şey soracaktım tabloyu oluştururken dimmg ve dig tablaya ekledinizmi yoksa ben soruda birinci dağıtım toplamı diye sadece güg almışım yani o panikle hiç görmedim soruyu birinci dağıtım toplamı diye gördüm dağıtımım doğru ama taplam yanlış doğal olarak acaba puan veriler
mi

puanlama nasıl yapılır bilmiyorum ama tabloya DİMMG ve DİS eklemeniz gerekiyordu. Gider Dağıtım tabloları bu sekilde düzenleniyor.Umarım yapılan doğruları görüp ona göre puanlarlar.

merhabalar bir şey soracaktım tabloyu oluştururken dimmg ve dig tablaya ekledinizmi yoksa ben soruda birinci dağıtım toplamı diye sadece güg almışım yani o panikle hiç görmedim soruyu birinci dağıtım toplamı diye gördüm dağıtımım doğru ama taplam yanlış doğal olarak acaba puan veriler
mi

dağıtım tablosuna dimm ve dig giderlerini de ekledim.

3.soru faaliyet karını29700 bulmuşum ne yaptım nasıl yaptım hatırlamıyorum bile 1.soruyla okadar cebelleştimki zaman kalmadı zaten bi okadarda kademelide ugraştım arkadaş geçmiş dönemlerdeki derli toplu soru sorlasar ya onasıl kademeli sorusuydu

be 2. soruda dimm ve dig lerin tabloda yazılmamasına takılmıycaklarını umuyorum çünkü, sonuçta doğruyu çıkarttık. puan kırmazlar umarım. ama bu sınavda puan vermeme meyilleri var belli, nerden kırsam da bıraksam diye düşünürlerse yandık :(

be 2. Soruda dimm ve dig lerin tabloda yazılmamasına takılmıycaklarını umuyorum çünkü, sonuçta doğruyu çıkarttık. Puan kırmazlar umarım. Ama bu sınavda puan vermeme meyilleri var belli, nerden kırsam da bıraksam diye düşünürlerse yandık :(

safha , sipariş , mamül dağıtımı yan mamül et satışa göre çöz falan bekliyorduk açıkcası .. Etraftanda böyle bekliyorlardı .. Soruları görünce dumur oldum.. Işçilik olabilir dedik ama böyle mi olur be .. Insaf....

Katılıyorum size kesinlikle güüvenmeyin.. Hatta beklediğinizin 10 puan altı deyin benden demesi...

okudukça içim sıkılıo zamanında boş belgeye isim yazıp veriodu oda kapıdan geçene selam verene yalan mı

okudukça içim sıkılıo zamanında boş belgeye isim yazıp veriodu oda kapıdan geçene selam verene yalan mı

arkadaşlar gördüğüm kadarıyla denetim dersi için büyük bir dayanışma var ve itirazlar yapılıyo
aranızda maliyet muhasebesi sınavı için itiraz edenler var mı ?

arkadaşlar maliyet çoğumuzu zorladığını düşünüyorum.Bizde itiraz etsek sesimizi duyan olurmu acaba?

Arkadaşlar denetim de haklılığımız var. Bu maliyette zaman sorunu var. Bu konuda 2011/1.DÖNEM sorusuna bakınca bu döneme insaflı sormuşlar gibi gibi..

milletin denetim sınavıyla ilgili şikaytleri denetim hocasına hatta kurula kadar ulaşmış.. adam sonuçları ona göre okuyacağım demiş...

Maliyettttttttttttttttttttttttt onda da haksızlık yapıldı ... onuda insiyatifli okumalılar ...:banghead:

İnsaflı okuyacak adam 1.30 dakıkada okadar sorunun cevaplanmayacağını bilip sormazdı zaten. :( :(
milletin denetim sınavıyla ilgili şikaytleri denetim hocasına hatta kurula kadar ulaşmış.. adam sonuçları ona göre okuyacağım demiş...

Maliyettttttttttttttttttttttttt onda da haksızlık yapıldı ... onuda insiyatifli okumalılar ...:banghead:

Merhaba arkadaşlar,
Bir arkadaş hotmail'e AÖF'nin maliyet notlarını koymuştu. Baktığımda o notlar ordan silinmiş. Konuyu bilenininiz var mı acaba?