2013 3 Smmm Staj Başlatma Sınavınız Nasıl Geçti ?

gcatar

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar merhana cumartesi günü sınava girdim ama beklediğim gibi geçmedi bayağı zordu sizlerin nasıl geldi. Emek veren herkesin kazanması dileğiyle.

dostum ben 2013/1 mart sınavında kazanmıştım.Bu sınava arkadşım girdi ve sorulara bakma şansım oldu sınav bu sene yapılan en basit sınavdı.
ayrıca geçmiş yıllardan çıkmış bir çok soruda vardı.Özellikle finansal muhasebe maliyet mali tablolar analizi gibi dersler normalden çok daha basitti.
tahminimce bu sunav baraj 2013/1-2 ye nazaran daha yüksek olur.
Eğer sınav sana zor geldiyse ya çalışmamışsındır.
Yada çalıştım diyosan kaynağını ve çalışma stilini gözden geçirmeni tavsiye ederim.

Dershane ye gittim ve çıkışta gittiğim dershaneden arkadaşlar la durum değerlendirmesi yaptık hadi ben çalışmadım onlarda mı çalışmadı sınav hakkında konuştuğum herkes aynı şeyi söylüyor zordu hocalar dahi zor olduğunu kabul etti ve şu konuda yanlışın var finansal ve maliyette sorular çıkmış olabilir ama eko maliye ve muhasebe denetimi tamamen farklıydı sınavdan çıkıp da yüzü gülen çok kimseyi görmedim. Bu saatten sonra yapacak tek şey var mart sınavına hazırlanmak.

ben sadece gördüğümü söledim .
ancak şöyle anlayabiliriz zor veya kolay olduğunu 2013 mart sınavı baraj 70 nete kadar düşmüştü.
bu sınav baraj 78-82 arası çıkar gibime geliyo.
zorluk görecelidir tartışılır ama bende çok üst düzey bilgiye sahip değilim vede aöf çıkışlıyım
ilk girdiğim sınavı kazandım ancak dört ay sistemli çalışmıştım.
ve marttan beri kitap yüzü açmadan çoğu soruyu çözdüm.

2012 kasım 2013 mart ve haziran sınav sorularını bende çözdüm ama bu sınav onlar gibi değildi ve barajın 78-82 olacağını hiç sanmıyorum baraj düşecek çünkü dershaneye gidip de sınavı zor bulanlar varken dershaneye gitmeden sınava girenler için durum daha da zor olacak. Velhasıl yapacak bişey yok marta hazırlanacağız.

hayırlısı inşallah
ama tavsiyem geçmiş 7-8 yılın sorularını çöz olaya daha çok hakim olursun vede soru çeşidi açısından güzel bir örneklem olur.

ben sadece gördüğümü söledim .
ancak şöyle anlayabiliriz zor veya kolay olduğunu 2013 mart sınavı baraj 70 nete kadar düşmüştü.
bu sınav baraj 78-82 arası çıkar gibime geliyo.
zorluk görecelidir tartışılır ama bende çok üst düzey bilgiye sahip değilim vede aöf çıkışlıyım
ilk girdiğim sınavı kazandım ancak dört ay sistemli çalışmıştım.
ve marttan beri kitap yüzü açmadan çoğu soruyu çözdüm.

sn. i.yildizz ben de aöf çıkışlıyım, 2012 kasım sınavında dersaneye gitmeden (baraj 85 olduğu halde 86 ile :)) ilk girişimde kazandım çok şükür. Sizin girdiğiniz sınavdan sonraki sınavları çözmüş olmanız ilginç geldi bana, çünkü ben kazandıktan sonra hiçbir soruya bakmadım bile... Bizden sonra baraj 70 oldu 80 oldu velhasıl değişiyor, gcatar size tavsiyem (bütün sınavlar için geçerli bu) çok soru çözmek, işin sırrı burda bence. Ne kadar bilirseniz bilin bunu soru içinde görmeye de alışmadıkça başarılı olamıyorsunuz. Umarım bunda,olmazsa sonrakinde başarılı olursunuz...

Arkadaşlar merhana cumartesi günü sınava girdim ama beklediğim gibi geçmedi bayağı zordu sizlerin nasıl geldi. Emek veren herkesin kazanması dileğiyle.

Sınav zordu, giren bir çok kişi de zor olduğunu söylüyorlar. Belki de psikolojik olabilir sınav heyecanı stresi falan o an insan bildiği sorularıda unutuyor veya yapamıyor. Saate bakıyor zaman ilerliyor daha da stres yapıyor.
Bende sınava girdim. Sınav çıkışında sorulara baktım 65 tane soruyu hatırladım 56 doğrum çıktı. Herhalde yeterli puanı alamayacaz gibi. Bakalım şans neler olacak :D

Hayırlısı artık bunda olmaz sa marta inşallah ama sınav zordu geçmiş dönem sorularını defalarca çözdüm ve daha önceki sınavlarda hep tekrar sorular sorulmuş ama bu sınavda çok fazla tekrar soru yoktu. Hakkımızda hayırlısı.