2014/ 1 Yeterlilik Sınavı

umutbayrak3321

Katkı Sunan Üye
sınav tarihi açıklandı sınav ücretide 665 TL olmuş
türkiyede en yüksek ödenen sınav ücreti budur sanıyorum ,her yıl en yüksek zam smmm yeterlilik sınavlarına :alkış:
zaten şu paraları nereye yatırsak diye düşünüyorduk bizde :)

ders başına ücrette 95 tl olmuş. bizim gibi yolunacak kazlar oldukça artmaya devam eder.

Arkadaşlar çok tuhaf ki kgk bağımsız denetim sınavı ile yeterlilik sınavı eynı gün 16 mart 2014 artık pes bile diyemiyorum :)

baktılar bunlar marta kaldı seve seve girecekler sınava hiç olmazsa 95tl oluversin dediler

Arkadaşlar çok tuhaf ki kgk bağımsız denetim sınavı ile yeterlilik sınavı eynı gün 16 mart 2014 artık pes bile diyemiyorum :)

onu tek sınava indirgeyecekler, zaten ilk denemeyi bu dönem denetim sınavında yaptılar. ama SMMM ruhsatı alana 10 sene denetçilik yaptırmıyorlar?!

nasıl severek kazanmıştım bu sınavı çok iyi bir puanla ... sabaha kadar mutluluktan yatamamıştım... şimdi bakıyorum da.. ne kadar mutsuzum.. satj yapılan yerlerde köpek gibi çalıştırılıyoruz 3 krş paraya.. üstümüzdeki smmm ler ego tamin ediyor.. kendileri ise snvsız.. ticaret lisesinden geçme ... özel smmm sınavıyla derece yükselten eşek kafalı topluluklar... ama havaları 1500 ...

bizsee emek veren dirsek çürüten üniversiteliler.. hatta uzmanlaşmış smmm adayları... biriktirdiğim parayı smmm staj başlatmaya yatırmıştım .. sonra evlendim çocuğumun kısmeti olan parayıda sınav harcirahı yatırdım.. sonra ilk girişte 2 ders vergi denetim daha sonra 4 ders finans , analiz , meslek hukuku , hukuk verdim.. verdima ama artık enerji içeceğiyle ayaktaydım ..

3. sınava maliyet muhasebesinden girdim.. ne kurs ne bişey zaten dersaneye karşıyım verecek paramda .. emek edip çalıştım kendi kendime .. hatta açık öğretimide kendi kendime 4 yılda bitirdim.. orda burda smmmler yanında ücretsiz bile çalışıp okurken ezildim bu meslek için.. duruma bakın.. 30 yaşındayım bir çok mali mişavir bozuntusunu cebimden çıkartırım ama ben hala staj kaldırmaya çabalıyorum..

bazen diyorum keşke.. bunun yerine başka meslek seçseydim.. fazla bilgimden dolayı ( övünerek söylemiyorum anlayın siz ) üstümdeki adam kıskanıp ayağımı kaydırmaya çalışıyor... zor tutunuyorum oda bana muhtaç olmasından..

kariyer sürecine bakın ... dikenli yol.. ama yoruldum.. sadece beni sizler anlarsınız...

velhasıl kelam ....

nasıl severek kazanmıştım bu sınavı çok iyi bir puanla ... sabaha kadar mutluluktan yatamamıştım... şimdi bakıyorum da.. ne kadar mutsuzum.. satj yapılan yerlerde köpek gibi çalıştırılıyoruz 3 krş paraya.. üstümüzdeki smmm ler ego tamin ediyor.. kendileri ise snvsız.. ticaret lisesinden geçme ... özel smmm sınavıyla derece yükselten eşek kafalı topluluklar... ama havaları 1500 ...

bizsee emek veren dirsek çürüten üniversiteliler.. hatta uzmanlaşmış smmm adayları... biriktirdiğim parayı smmm staj başlatmaya yatırmıştım .. sonra evlendim çocuğumun kısmeti olan parayıda sınav harcirahı yatırdım.. sonra ilk girişte 2 ders vergi denetim daha sonra 4 ders finans , analiz , meslek hukuku , hukuk verdim.. verdima ama artık enerji içeceğiyle ayaktaydım ..

3. sınava maliyet muhasebesinden girdim.. ne kurs ne bişey zaten dersaneye karşıyım verecek paramda .. emek edip çalıştım kendi kendime .. hatta açık öğretimide kendi kendime 4 yılda bitirdim.. orda burda smmmler yanında ücretsiz bile çalışıp okurken ezildim bu meslek için.. duruma bakın.. 30 yaşındayım bir çok mali mişavir bozuntusunu cebimden çıkartırım ama ben hala staj kaldırmaya çabalıyorum..

bazen diyorum keşke.. bunun yerine başka meslek seçseydim.. fazla bilgimden dolayı ( övünerek söylemiyorum anlayın siz ) üstümdeki adam kıskanıp ayağımı kaydırmaya çalışıyor... zor tutunuyorum oda bana muhtaç olmasından..

kariyer sürecine bakın ... dikenli yol.. ama yoruldum.. sadece beni sizler anlarsınız...

velhasıl kelam ....

seni çok iyi anlıyoruz inan bizim durumumuzda sendne farklı değil

zamanında kolayca belge alanlar ayy o sınav mı çok kolay demesine sinir oluyorum. getirip gözlerine sokacağım soruları

arkadaşlar ben deha ve diğer dersaneler cevapları açıklamış. ben 7 dersten girdim. ilk kez girdim. 3 dersten geçmiş olmam lazım ama
denetimden kaldım zaten herkes gibi. fakat diğer 3 dersim başabaş gibi acaba sizinde başabaş dediğiniz ve geçtiğiniz dersler varmı
hocaların keyfinemi kalıyoruz ne dersiniz verdiğiniz derslerden başabaş olupta geçtiğiniz oldumu.

arkadaslar ben 2011 mayıs stajeriyim.her gün kaflarına göre yönetmelik cıkarıyorlar.normalde benim tesmer yeterlilik kursuna gittigimden dolayı 2014 mart sınavına girmem lazımdı.herhalde giremiyorum.tesmerin kursuna verdigim 1400 tl ye yazık oldu.

şok !!! 665 tl sınav ücreti mi olur ? tabiki mesleki baronlar muhasebecilerin çektiklerini bilmiyorlar. liseden mezun olan da muhasebeci, 3 ay kursa gidende, önlisans mezun olanda. birçok muhasebeci okuldan arkadaşımız polis oldu. iş yok ! dahası şirketin çalıştığı idaredeki evde kalan okumayan kızları hadi çalışsın neresi muhasebe departmanı. bu kadar bol seçenekte bizim kaç para kazandığımızı sanıyorlar. odalar stajerlerin ne kadar paraya çalıştıklarını bilmiyor mu ? 665 tl sınav aidatını verince bize yüksek maaşlı iş imkanı mı sunacaklar. yine bu baronlar zahten piyasayının elit kesmini toparlamışlar. o baronlara sormak lazım yan gelip yatıp yanlarında üç beş tane genç meslektaşlarını çalıştırarak bu işleri yapıyorlar ve bu meslektaşlarına kaç para veriyorlar. onlar bu rakamı belirlerken kendi lüks hayat standartlarını mı baz almışlar. amaç şu; mümkün olduğunca daha az mali müşavir olsun, insanlar bu zorluklar altında ezilsin ve pes etsin ve yine piyasa bize kalsın. bence hep beraber sesimizi çıkartma zamanı geldi geçiyor bile. sabah sabah 665 tl sına ücreti mi olur.

Son düzenleme:
şok !!! 665 tl sınav ücreti mi olur ? tabiki mesleki baronlar muhasebecilerin çektiklerini bilmiyorlar. liseden mezun olan da muhasebeci, 3 ay kursa gidende, önlisans mezun olanda. birçok muhasebeci okuldan arkadaşımız polis oldu. iş yok ! dahası şirketin çalıştığı idaredeki evde kalan okumayan kızları hadi çalışsın neresi muhasebe departmanı. bu kadar bol seçenekte bizim kaç para kazandığımızı sanıyorlar. odalar stajerlerin ne kadar paraya çalıştıklarını bilmiyor mu ? 665 tl sınav aidatını verince bize yüksek maaşlı iş imkanı mı sunacaklar. yine bu baronlar zahten piyasayının elit kesmini toparlamışlar. o baronlara sormak yan gelip yatıp yanlarında üç beş tane genç meslektaşlarını çalıştırarak bu işleri yapıyorlar ve bu meslektaşlarına kaç para veriyorlar. onlar bu rakamı belirlerken kendi lüks hayat standartlarını mı baz almışlar. amaç şu mümkün olduğunca daha az mali müşavir olsun, insanlar bu zorluklar altında ezilsin ve pes etsin ve yine piyasa bize kalsın. bence hep beraber sesimizi çıkartma zamanı geldi geçiyor bile. sabah sabah 665 tl sına ücreti mi olur.

olur olur burası türkiye itiraz etmezsek her eşy olur kimi kime şikayet edeceksin orasıda ayrı

665 e gelene kadar pek çok para ödedik ki biz.bunu da öderiz, biliyorlar.bir kere bu yola girdik çıkış yok .
yok çünkü dünya para yatırdık.en başta bilseydim ben de KPSS ye harcardım varmı yoğumu.657 rakamı daha ilgi çekici nede olsa.