2014/2 Vergi Hukuku Soru Tahminleri

Derse tek çalışan arkadaşlar veya kursa giden arkadaşlar soru tahminlerini burada paylaşırsak herkes için faydalı olacağını düşünüyorum :)

Bugün Ozan Bingöl'ün kitabından çalışmaya başlayacağım ben de tahminlerimi yazarım.

Gelir vergisi sorusunu yanlış yaptım bende kaldım esasında geçilecek bir sinavdi ama yeteri kadar calismamisim genelde sorulan sorular ya kurumlar vergisi yasa sermaye dağıtımı keşke amortisman sorsalar ama belki sorarlar kim bilir :)

Gelir vergisi sorusunu yanlış yaptım bende kaldım esasında geçilecek bir sinavdi ama yeteri kadar calismamisim genelde sorulan sorular ya kurumlar vergisi yasa sermaye dağıtımı keşke amortisman sorsalar ama belki sorarlar kim bilir :)

Acaba vergi usul kan.dan 25 puanlik soru gelirmi yoksa 5 puanlik kisa bir tanim mi tahmini olan varmi.bir de otv den ya da veraset ve int.bey.gelirmi

/kurumlar vergisinden uygulama , gelir vergisinden 25 lik bir soru gelecek büyük ihtimalle.diğer sorular her yerden gelebilir.konu seçecekseniz bence vuk a bakın

Bence bu sefer mtv den de tanim gelecek gibi gelir vergisinden bir soru 25 puanlik kurumlar vergisi veya sermaye dagitimi gelebilir gibime geliyor calismaya calisiyorum ama aklima girmiyor gibi insallah itirazda geceriz calismamiza gerek kalmaz maliyetten ilk soruyu tutturmustum.:))

Bence bu sefer mtv den de tanim gelecek gibi gelir vergisinden bir soru 25 puanlik kurumlar vergisi veya sermaye dagitimi gelebilir gibime geliyor calismaya calisiyorum ama aklima girmiyor gibi insallah itirazda geceriz calismamiza gerek kalmaz maliyetten ilk soruyu tutturmustum.:))

benim tavsiyem vergi hukukuna ve sözel derslere yazarak çalışın okumayla bir yere kadar oluyor

Ozan Bingöl @ozanbingoll · 10 sa.
VUK md. 112 ozel ödeme zamanları, md 322 şüpheli alacak ve karşılığı, ayrıca 5604 sayılı malı tatil ihdas edilmesi hakkında kanun önemlidir!

Ozan Bingöl @ozanbingoll · 8 sa.
GVK md. 73 emsal kira bedeli, md. 64 diğer ücretliler, md. 80 ve 82 deger artış kazancı ve Arızi kazanç önemlidir!!!

arkadaşlar geçen dönem ozan bingöl ün yaptığı tahmınlerın hıcbırı çıkmadı.ymm murat yıldız komısyondaymış. bu komısyon hocasından ders alan varmı?

evet arkadaşlar yine çalışmalara başladık malesef. vergiden uygulama ne gelir sizce bu dönem tahminleriniz neler?

hiç özel smmm sorularına baktınız mı en azından ilk 2 sorusu doldurma ve seçenekli. Bunların garezi bizlere ...

kurumlar vergisinden geçen senenin haziran sorusunu incelemenizi tavsiye ederim
ayrıca kurumlar vergisi istisna, muafiyet, indirilecek ve indirilemeyecek giderleride bilmek faydalı olacaktır.

Son düzenleme:
gelır vergısınden hangı konular gelebılır acaba?ben bı tek gelır vergısıne bakmayı düşünüyorum bıde kurumlardan problemlere?