2014/3 Vergi Sınavında Çıkması Beklenen Sorular

arkadaşlar herkese günaydın,

2014/3 döneminde önceki dönemlere baktığımda Kurumlar'dan 1 tane tanım, yıllara sari inşaat ile ilgili uygulama sorusu ve A.A.T.H.K.10 puanlık, ÖTV'den 5 puanlık, KDV'den 10 puanlık, VUK'tan 25 puanlık bir soru kesin çıkar diye tahmin ediyorum.

sizlerin varmı tahminleriniz paylaşırmısınız?

herkese iyi haftalar:)

merhaba,

bence uygulama sorusu gelir vergisinden, bi soru kesin kurumlar vergisinden, bi soRu vuk veya kdv'den, 1. soru olan tanım sorularıda aatuhk,ötv ve veraset ve intikal den gelebilir..
uygulama umarım yıllara sari insaat olur :D

merhaba,

bence uygulama sorusu gelir vergisinden, bi soru kesin kurumlar vergisinden, bi soRu vuk veya kdv'den, 1. soru olan tanım sorularıda aatuhk,ötv ve veraset ve intikal den gelebilir..
uygulama umarım yıllara sari insaat olur :D

bu yıl gelir vergisinden Mart'ta SMK çıkmıştı. Haziran'da Kurumlar, Bu dönem yıllara sari inşaat çıkabilir gibi doğuyor içime. geçen sene aralıkta yevmiye kaydı sormuşlardı.

veraset intikal konusunda haklı olabilirsin, hakikaten epeydir sormamışlar.keşke vuk yerine kdv'den sorsalar:)

2 dersim kaldı, vergi hukuku ve hukuk, hangi kaynaklardan çalışmamı tavsiye edersiniz? Cevaplarınız için teşekkürler

Bana kalırsa uygulama sorusu vuktan gelir ggibime geliyor,
Yevmiye kaydida sorabilir, amortisman sorusu olabilir uzun süredir sorulmuyor

benimde aynı dersler kaldı.. gecen sınav ilk kez girdim kisinden de 40 aldım :( eger uygulama vuk veya baska bişey olursa yine kalırım heralde.. hukuk ta gecen sınavda hiç sorulmamış sorular geldi.. genel kültür gibi bişeydi.. ama olmad işte.. umarım oncekı sınv sorularından gelir bu dönem