fonradar

2014 Ruhsat Alım Ücretleri

sidarta_77

Katkı Sunan Üye
Daha sonra belge alacak arkadaşlara yol gösterici olması açısından masrafları ve gerekli belgeleri burada paylaşalım

valla dün güzel haberi aldım 1 saat sevindim sonra odayı aradım toplam 4025 tl
1810 tl oda, 1640 türmob, 575 tl vergi dairesi

İstanbul Odasına bağlı olanlar için ruhsat maliyeti;

1.755,00-TL - Türmob
537,80-TL - Vergi Dairesine Yatırılması Gereken Ruhsat Harcı
445,00-TL - Oda Kayıt Aidatı (Giriş Ücreti)
290,00-TL - 2014 Yılı Aidatı
------------
3.027,80-TL - Toplam

187,00-TL - Kaşe Ücreti
------------
3.214,80-TL - Kaşe Ücreti Dahil Toplam

Büro açmak isteyenler içinde aynı maliyetler mi?
Ayrıca hangi evrakları istiyorlar
Teşekkürler

İstanbul Odasına bağlı olanlar için ruhsat maliyeti;

1.755,00-TL - Türmob
537,80-TL - Vergi Dairesine Yatırılması Gereken Ruhsat Harcı
445,00-TL - Oda Kayıt Aidatı (Giriş Ücreti)
290,00-TL - 2014 Yılı Aidatı
------------
3.027,80-TL - Toplam

187,00-TL - Kaşe Ücreti
------------
3.214,80-TL - Kaşe Ücreti Dahil Toplam

noter masraflarıyla falan 3500 bulacak sanırım.bilgi için teşekkürler

Yuh be bu paralar neye harcanıyor ?? Tabi başkan yardımcılar kuruldakilere aylık 100 - 200 bin Tl ler ödenirse böyle olur

ben dün ruhsat başvurusu yaptım.. toplam 3.027 tl tutuyor.. bilgilerinize arkadaşlar istanbul smmm odası için geçerlidir.

Değerli Meslektaşım,

Öncellikle sınavlarınızdaki başarınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum, aramıza hoşgeldiniz. Meslek Yasamız gereği
aşağıdaki formları doldurarak 30 gün içinde Odamız’a müracaat edip Oda kaydınızı ve Ruhsat müracaatınızı
yaptırmanız gerekmektedir. Erol Demirel
Oda Sekreteri

İSTENİLEN EVRAKLAR:
1. TÜRMOB Sınav Sonuç Belgesi (Elinize ulaşmadıysa TEOS sisteminden temin edebilirsiniz).

2. 8 Adet Resim

3. 1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

4. Resmi Kuruma Verilmek Üzere Cumhuriyet Savcılığı’ndan veya e-devlet üzerinden alınmış adli sicil belgesi

5. Oda Kayıt Ücreti 445 TL’dir.
2014 Maktu Aidat Ücreti : 290 TL’ dir.
(Ödemeyi, Oda veznesine aynı gün kredi kartıyla veya nakit olarak yapabileceğiniz gibi, Ek-1’deki Kredi Kartı ile Aidat ÖdemeTalimatı Formunu doldurarak ta yapabilirsiniz).
İş Bankası Kurtuluş Şubesi (1032) 445 559 no’lu hesap. (Yeni kayıt olacak üyeler için geçerlidir).
Aynı gün Odamız veznesinden Yapı Kredi, Akbank İş Bankası, Garanti Bankası,( Maximum,Axess,Garanti Bonus,World kartla ödeme yapabilirsiniz)Not: Serbest Muhasebeci iken sınavla Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan meslek mensupları Oda kayıt ücreti ödemeyeceklerdir.
6. TÜRMOB Ödenti Belgesi (TÜRMOB sınav sonuç belgesinde yazılı olan tutarlar).
TÜRMOB Web Sayfasından Kredi Kartlarınıza 6 Taksit olarak ödeme yapabilirsiniz (Yapı Kredi, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank Kredi Kartlarına 6 taksit uygulanır )
TÜRMOB - Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Adresinden Online İşlemler Menüsünden Kredi Kartı Kullanmak Suretiyle Yapılabilir.(ayrıntılar için tıklayınız...)Ayrıca İş Bankası Ankara-Küçükevler Şubesinde Bulunan TR45 0006 4000 0014 211 06780 21 IBAN No.lu Hesaba Masrafsız Ödeme Yapılabilir.
7. Bundan sonraki süreçte aidat ve benzeri ödemelerinizi zaman kaybetmeden ve Oda’ya gelmeden yapmak istiyorsanız “ Kredi Kartı İle Aidat Ödeme Talimatı” Formu’nu doldurabilirsiniz.
8. “Kredi Kartı İle Aidat Ödeme Talimatı”nızı , “Üye Kayıt Başvuru”nuzu, “Ruhsat-Kimlik Başvuru”nuzu, " Oda’nın web sitesinden (ISMMMO) formları indirerek yapabilirsiniz.

9. 6322 sayılı “Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”, 31.05.2012 tarihinde kabul edilerek 15.06.2012 tarih 28324 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Bu Kanunun 18. ve 20.maddeleri uyarınca 492 sayılı Harçlar Kanunu’nda değişiklik yapılarak “Denetim yetkilendirme belgeleri ve müşavirlik ruhsatları” harca tabi tutulmuş, 6322 sayılı bu Kanun uyarınca da, 16.06.2012 tarih 28325 sayılı Resmi Gazete’de “Harçlar Kanunu Genel Tebliği (Seri No: 67)” yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
Bu kapsamda, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ruhsat harçları söz konusu belgelerin alınmasından önce, belgeleri vermeye yetkili birimin bulunduğu yerdeki süreksiz yükümlülüklere bakan vergi dairesine ödenecektir. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsat Harcı 537.80 TL.
Bu harç tüm vergi dairelerine yatırılabilir. İşlem kodu 9229. Harç makbuzu diğer evraklarla birlikte Oda’ya teslim edilecektir. Harç makbuzu olmadan ruhsat başvurusu alınmayacaktır.

ismmo istenen belge ve ödemeler

türmob online ödeme ekranından ödeme yapan oldu mu hiç
daha sonra ödeme bilgisi veya dekontu nasıl alacağız onu anlayamadım yada bulamadım sanırım