fonradar

2017/3 Smmm Yeterlilik Sınavı

Selamlar, Tesmer sonuc aciklama, ekranindan sonuc goruntuleyebilen var mi aranizda arkadaslar? ISMMO aramis bu arada bugun beni, aramayi kacirmisim. Kazanmisimdir diye tahmin ediyorum ama sizin yorumunuz nedir?

sanırım sorun çözülmüştür dün ilk etapta sitede yoğunluk oldu. zaten odadan da arandıysanız iş bitmiştir. hayırlı olsun...

arkadaşlar herkese merhaba kazanan arkadaşları tekrar tebrik ederim birkaç dersi kalan arkadaşlarda inşallah ilk sınavda verirler, toplamda ruhsatı alabilmek için ne kadar bir ödeme yapacağız bilgisi olan var mı ?

Merhaba arkadaşlar. Geçen arkadaşları tebrik ederim. Ben 7/6 yaptım. Vergiye itiraz ettim bugün. Şimdi itiraz sonucu açıklanınca mı yeni döneme başvurmalıyım yoksa her türlü başvurmam gerekiyor mu? Teşekkürler...

arkadaşlar herkese merhaba kazanan arkadaşları tekrar tebrik ederim birkaç dersi kalan arkadaşlarda inşallah ilk sınavda verirler, toplamda ruhsatı alabilmek için ne kadar bir ödeme yapacağız bilgisi olan var mı ?

ruhsat için türmob a ödenecek ruhsat bedeli 2.560,00TL. vergi dairesine ruhsat harcı 769,20TL. mühür ücreti 270TL. oda kayıt ücreti, aidat ve büro tescil bedeli odalara göre farklılık göstermektedir.

Türmob ödentisi: 2.560 TL Türmob un sitesinden 9 taksit olarak ödeyebiliyorsunuz, 500 Kayıt, 420 maktu aidat toplam 920 TL İSMMMO'ya odada kredi kartıyla 6 taksit olarak ödeyebiliyorsunuz, 769,20 TL ruhsat harcı devlete peşin olarak bankadan ödenecek.. Ruhsatı almak için toplamda 4.249,20 TL ödeyeceğiz. Bu rakamlar İstanbul için geçerli.. Bağımsız büro açacaklar ayrıca 270 TL mühür ücreti ödeyecek

Birisi bana; emeğimle geçtiğim ,alın teri verdiğim ,hak ederek kazandığım sınavın ruhsatını neden parayla (5000 civarı) alma zorunluluğu olduğunu açıklayabilir mi? Fakir olan adam parası olmayan adam bu mesleği yapamaz mı yani? Zengin olsam zaten niye mali müşavir oluyim? Eğer parayla veriyoelarsa sınavı niye yapıyorlar.Gidiyim bankadan 20000 lık kredi çekiyim yatırıyım alıyım ruhsatı.Niye sınavla uğraşıyım emek veriyim.?Kimse de itiraz etmiyor .Enayi gibi veriyor.

8de 7 yaptım çok şükür birtek vergiden kalmışım 45 puanla. 5 puan yüzünden ruhsatımı alamadım yani :) itiraz ettim bakalım.

Birisi bana; emeğimle geçtiğim ,alın teri verdiğim ,hak ederek kazandığım sınavın ruhsatını neden parayla (5000 civarı) alma zorunluluğu olduğunu açıklayabilir mi? Fakir olan adam parası olmayan adam bu mesleği yapamaz mı yani? Zengin olsam zaten niye mali müşavir oluyim? Eğer parayla veriyoelarsa sınavı niye yapıyorlar.Gidiyim bankadan 20000 lık kredi çekiyim yatırıyım alıyım ruhsatı.Niye sınavla uğraşıyım emek veriyim.?Kimse de itiraz etmiyor .Enayi gibi veriyor.

sayın fenerico8;

"enayi gibi" tabiri senin seviyendeki bir meslek mensubu adayına hiç yakışmadı.
eğer bu konuda hukuki haklarını kullanmak istiyorsan dava yolu açık.
Senin bu hakkı kullanmanda bir engel yok.
Eğer bu konuda bir kamuoyu duyarlılığı oluşturmak istiyorsan bence daha hassas bir dil kullanmalısın.

açıklayaım kardes onların tek amacı para kazanmaktır sana bir şey kazandırmak değildir sen onlar için yolunacak bir kaz ve tavukdan farklı değilsin tek dertleri kendi statükolarını korumak hazzın peşinden gitmek bunun için kimseyi düşünmezler zaten düşünün üreten itiraz eden bir topluluk da istemezler koskoca oda reklam yapmak yasak der kendileri çingene gibi her sınavda çadır kurar silgi kalem dağıtırlar ne işiniz var sizin sokak da çadır da kütüphane de ilim yuvasında olmanız gerekmiyor mu orada yapmacık gülüşler incelmeler nezaketler kiabrlıklar incelikler deme gitsin enden çünkü sen her ay mafyaya vermediğin parayı bu tarz rezmi mafyalara vereceksin de ondan sen onların zerre umurunda değilsin ki maalesef durum bu dostlar

herkese başarılar arkadaşlar. Maalesef bu yolun dikenleri çok. itiraz eden arkadaşlar da umarım beklediği sonucu alır.