fonradar

2017 Mayısta Staj Bitiyor Yeterlilik Sınavı Hk.

gcatar

Katkı Sunan Üye
Merhaba 07.05.2014 tarihinde stajımı başlattım 07.05.2017 de staj bitiyor bu duruma göre girebileceğim en yakın yeterlilik sınavı hangi tarihte olur ve ona göre ne zaman kursa yazılmam gerekir.

29-30 Temmuz 2017 tarihinde ki sınava girebilirsin. 09.06.2017 tarihi ve öncesinde staj süresinitamamlamış olanlar başvuruda bulunabilir.

İlk kez (Dosya) Sınava Katılacaklariçin SMMM Odalarına SonBaşvuru Tarihi: 15 Mayıs 2017

Şimdiden başarılar...

Merhaba 07.05.2014 tarihinde stajımı başlattım 07.05.2017 de staj bitiyor bu duruma göre girebileceğim en yakın yeterlilik sınavı hangi tarihte olur ve ona göre ne zaman kursa yazılmam gerekir.

kursa gitmek önemli tabii fakat mutlaka günlük çalışma programı oluşturmanız lazım. hatta vergi gibi denetim gibi hukuk gibi çok fazla tanım ve sıralama içeren dersleri şimdiden okumaya başlamalısınız.
şuan muhasebe işi yapıyorsan finansal muhasebe ağır gelmez tahminen.
ama yine de bazı özel konular, karşılık ayırma, amortisman ayırma, demirbaş satışı, hisse senedi alış satışı gibi püf noktalara çalışman gerekir.
Tüm dersler için konuları çalıştıktan sonra çok fazla örnek çözmek lazım. bence vaktiniz uygunsa strese girmemek için şimdiden başlamak iyi olacaktır.