23 Nisan Tatil, 24 Nisan Gününe EK-10 Verilebilir mi ?

Az önce Ümraniye SGM ile konuştum. Mart ayı e-bildirge verme süresi 24'üne uzar dediler.
Dolayısıyla ek-10 içinde geçerlidir.

Takip eden ayın 23.günü resmi tatile denk geliyorsa aylık bildirge verme süresi tatil gününden sonraki iş gününe kadar uzatılıyor. Örneğin 23 nisan 24 nisan gibi.
Ayrıca bu gibi durumlarda SGK duyuru ile duyuruyor.

Bu sgk kadar işi zora sokan bir kurum olamaz !!!!!

Bir proje için dosya açtım.Orada çalışan işçilerde ay içinde 5-6 gün çalıştılar.Kalan 23-24 günlerini de merkezde gösterdik.

Ek-10 ları verdik ancak arkadaşlar puantajları göndermeyi unutmuş.Dosyanın biri X yerde açık merkez dosyası da Y yerinde.

Adamlar Ek-10 vermedik diye hem ek istediler hemde tabiki ceza kesilecek.

Ne yaptıysak memur yok diyor.

Yahu adam 1 gün çalışmış ve bunun gibi 9 adam var bu şimdi iş midir ?

adama diyorum yahu aynı ay içinde 60 gün prim ödeyeceğim neresi mantıklı bunun ? şirket aynı şirket,gösteriyorum diğer şirkette de hizmet listesini.

Uzun lafın kısası saçma sapan birşeyden ceza yazmanın hiçbir adaleti yok.

Ek-10 vermişim hiç vermesek anlarım.Dosya kapanması lazım mecburen en az 20.000,00 TL boşuna ödeme yapacağız.

sgk şirket bazında değil, dosya bazında görür..
mevzuatta var rapor dışında diğerleri kabul edilmez..sgk haklı..

Siz sgk kanununda belirtilen ödevlerinizi tam yapmaz iseniz doğal olarak bu gibi durumlar ile karşılaşırsınız. Ek aylık bildirim ile günleri ve kazançları tamamlamaktan başka şansınız yok. İnatla yapmam derseniz sgk resen yapar ve daha yüksek ipc ile karşılaşırsınız.

Kanunu biliyorum,sonuçlarınıda aynı şekilde.Anlatmak istediğim bir hatanın bedeli bu kadar ağır olmamalı.Adam 2 gün çalışmış şimdi 28 günü tekrar istiyor,zaten diğer dosyada tamamlamışım.bu kadar mı zor aynı ildeki diğer dosyaları entegre etmek.ek 10 vermişim zaten.hiç vermesem bu kadar sinir olmazdım. Bunun çok adil bşrşey olduğunu düşünüyorsanız bende sorun var o zaman ?