fonradar

29 Ekim izin

Ynt: 29 Ekim izin

nguroy ' Alıntı:
Sn. Kater;

Bizlerin görevi doğruyu göstermek izah etmek. Gerisi patronun mükellefin bileceği iştir.

Kesinlikle katılıyorum üstadım.

Ynt: 29 Ekim izin

DÜLSİNYA ' Alıntı:
bizde çalışıyoruz işveren çalışılacak dedı ne ızın var ne bır evrak ne bır başvuru ben bunun cezasını merak edıyorum bılen varmıdır ?? parasal boyutunu çünkı 300 kişilik bır işyerı ve kımse sesını çıkartamıyor ceza olsa bunu yapmazdı iş verenler...

Değerli Emektaşım,

Konu hakkında en son sizin iletinizi fark ettiğim ve tereddütlü olduğunuzu gördüğüm için sizden alıntı yapıyorum. Söyleyeceklerimi lütfen üzerinize alınmayınız ve ukelalık olarak addetmeyiniz.

Emektaşlar, şu başlıkta her yıl kutlamamıza rağmen tartıştığımız konunun aslında bize farklı bir mesaj verdiğini düşünüyorum. Şöyle ki, elbette diğer meslektaşlara sormak, fikir almak güzel ancak öyle yanıtlar görüyoruz ki hiç bir yasal dayanağı bir atıfı olmadan yalnızca önsezilerini paylaşmış arkadaşlar. Öyle ki İş Kanunu hatta 5510 Nl. Kn. kapsamında cezai müeyyidesi var diyen dahi olmuş. Yapmayın, yapmayalım arkadaşlar!
Saat malum geç olduğu için detaylarına giremiyorum ancak ÖZELLİKLE ÇSGB'den izin alınması gerekir diyen arkadaşlar önce kanunlara bir göz atsınlar.
SGK'dan izin talebi diye bir kavram yok, böyle efsaneleri bu mesleğe kim katar bilmiyorum. Yalnızca belediye ayağını ilgilendiren bir durum vardır ki (bir emektaş o konuyu çok iyi paylaşmış sağolsun) o da MALİ MÜŞAVİRİN işi değildir.

Saygılarımla.