zirve

29 İşten Çıkarma Kodu

Üyelik
17 May 2017
Mesajlar
2
Konum
istanbul
İşveren beni 29 koduyla işten çıkardı. Maalesef talihsiz ve benim için üzücü bir süreç yaşıyorum.

Bu yeni başvurduğum iş potansiyellerimi etkiler mi ? İş yerleri bana olumsuz gözle bakar mı ? Ne yapmalıyım ?

Ayrıca devlet memuriyeti sürecim de hali hazırda mevcut. O etkilenir mi ? Lütfen bilgi verir misiniz ? Teşekkürler.
 

şeref aydemir

Tanınmış Üye
Üyelik
25 Kas 2011
Mesajlar
4,766
Konum
ankara
Yeni işveren doğrudan SGK dan çıkış nedeninizi öğrenebiliyor mu,bilmiyorum,eski işverenlikten işten çıkış dahil işyerindeki durumunuz hakkında bilgi almak ister İSE veya eski işverenlikten fesih veya SGK çıkış kodunuzda yazılı olduğu çalışma belgesi alıp ibraz etmenizi istersse çıkış kodu nuzu öğrenebilir,istemezse araştırmaya da gerek duymaz,fesih nedeninizin mahiyetini,diğer ifadeyle kod 29 bildirilmesinin açık gerekçesini bilmiyoruz ama bu durumu Yen'i işveren öğrenirse tedirginlik duyabilir!..duymayadabilir!..bu noktalar hakkında baştan kesin birşey söylemek sanırım doğru olmaz ama yapacağınız
İşin/görevin niteliğine bağlı olarak bazı işyeri/işletmelerin bu noktayı araştırıyor olduklarını duyuyoruz.
Kod 29,Devlet memurluğu konusunda,memur olmanıza engel teşkil eder mi,eder
ise hangi hallerde eder? tam bilmiyorum,yanıltmak istemem.
Diğer bir nokta,esasen fesih nedeni,dolayısıyla feshe bağlı kod 29 bildirimi noktasında,işveren uygulamasının hukuksuz olduğunu düşünüyor ve dava açtığınızda bu davanın Leh'inize sonuçlanacağı kanatindeyseniz yargı yolunu düşünebilirsiniz,karar size ait.
 
Üyelik
17 May 2017
Mesajlar
2
Konum
istanbul
İş hukuku avukatıyla görüştüm kod 29un devlet memuriyetine engel olmadığını öğrendim fakat yeni iş yerlerinde bu sıkıntılı olabilirmiş. Dediğiniz gibi işyerine ve işletmeye bağlı.

Bu durumun canımı sıkmasını istemiyorum çünkü çalışma hayatımın devam edebilmesi lazım. Yargı yolunu da düşünemiyorum çünkü savunmada yaptığım hatayı kabul ettim bu yüzden de sonuç alınamayacağını öğrendim. Şu an tek istediğim yeniden bir iş hayatına 0dan başlayıp güzelce devam edebilmek.
 

Benzer konular

Üst