fonradar

3 Senedir Çalışıyorum

meraba ben bakırkoy devlet hastanesınde temmızlık sırketınden rontgen bolumunde 3 senedır gorew yapıyorum ıso kalıte kurumu saglık ve bılgı ıslem personelının temızlık sırketınden calısmasının etık olmadıgını ve bunun duzeltılmesını ıstedı ssırketten.bunun uzerıne hastanenın bılgı ıslem sırketı medın tarafından tum bılgı ıslem personelı ve rontgen de sırketten calısan personeller bu bılgı ıslem sırketıne kaydırıldı.bu kaydırma yapılırken bıze kendı ıstegımle ıstıfa edıyorum dıye bı sartname ımzalattılar mecburen ımzaladık.ve bılgı ıslem sırketıne gectık.2 ay sonra 4b lı saglık personelı atamaları olunca bızım ısımıze soon verılecekmıs.ben bu temızlık fırmasından tazmınat alabılırmıyım..

not:sıgortam duzenlı odendı.fakat sene dolmadan gırdı cıktılar yapılmıs...ne yapmam gerekır tazmınat alabılırmıyım.??

Ynt: 3 Senedir Çalışıyorum

böylesi durumlarda genel itibariyle istifa ettiniz diye tazminat hakkınız doğmamaktadır. ama gün kaybı olmadan yeni işyerinizde başlarsanız ve işyeriniz başlangıç tarihindfen itibaren tazminat ödemek istemezse mahkemeye başvurup işlemin muvaza olduğunu ispatlayarak tazminatınızı alma imkannınız bulunmaktadır