4447 7 ve 9 . geçici maddeye göre bildirge gönderimi

merihs12

Katkı Sunan Üye
Son sgk teşviki ile ilgili dilekçelirmizi verdik ve 3 çalışan 7.geçici maddeye göre 4 çalışan da 9 .madde kapsamında .Bunların e bildirge gönderiminde uygulaması nasıl oluyor?ayrı ayrı mı yoksa hep birlikte ayrı teşvikleri nasıl seçip gönderiyoruz?acil yardım lütfen...

Ynt: 4447 7 ve 9 . geçici maddeye göre bildirge gönderimi

bir de yüzde 5 lik olan indirim seçeneği de var bu durumda 3 seçenek birden işaretlenmek zorunda nasıl yapıcağız?

Ayrı ayrı 3 tane Aylık prim bildirgesi düzenleyerek ilgili kanun numaralarını seçerek e bildirge ile göndereceksiniz.

her bildirgede bütün sigortalıları göstermek zorundamıyız ya da hangi çalışan hangi kapsamdaysa ona ait bildirge mi gönderceğiz? bir de % 5 lik indirimden faydalanmak için tekrar bir bildirge mi göndermek gerekiyor?_biraz daha açarsanız sevinirim acil ayrdım bekliyorum saygılar...

Diyelim 10 işçiniz var. Bunların 5 tanesi 4447 sayılı kanundan 3 tanesi 5921 sayılı kanundan faydalanıyor. kalan 2 kişi ise herhangi bir teşvige tabi değil

Aylık prim bildirgesi
5 işçi için 4447 sayılı kanunu seçerek
3 işçi için 5921 sayılı kanunu seçerek
2 işçi için 5510 sayılı kanunu seçerek

E Bildirge göndereceksiniz.

ayrı ayrı 3 tane bildirge göndermiş olcağız o zaman doğru mu?

çok teşekkürler....son bi sorum olacak.Verdiğimiz dilekçe deki sigortalılardan biri yada bir kaçı teşvik şartlarına uymadıysa bildirge gönderiminde uyarı alıyormuyuz?teşvik kapsamına alınmamış ise ve biz bunu teşvikten faydalandırırsak nasıl bir sonuçla karşı karşıya kalırız?

Sistem uyarı vermiyor. Bu konuda sorumluluk işverenin. Yanlış bir durum karşısında ek, iptal, asıl bildirgeleri vermek zorunda kalırsınız. Teşvikten faydalanmaması gereken işçiyi teşvikten faydalandırdığınız durumda İşveren hissesi indirimini gecikme faiziyle ödemeniz gerekir.