4447 geçici 9 .madde sgk teşviği

merihs12

Katkı Sunan Üye
Bu maddeye göre şartlara uyan işçilerin işe giriş tarihinden itibaren 6 ay teşvikten faydalanması mümkündür deniyor. 3 işçinin işe giriş tarihleri 6.ayda .Bu durumda 12.ayın bildirgesinde bu işçileri teşvikten faydalandırmamamız mı gerekiyordu ? Bu konuda bilgisi olan arkdaşlardan yardım bekliyorum.Eğer öyleyse 12. ay için ne yapmamız gerekiyor? teşekkürler

Ynt: 4447 geçici 9 .madde sgk teşviği

6.ayın kaçında iş başı yaptılarsa ona göre hesaplama yapın , eğer aralık ayına denk geliyorsa faydalandırabilirdiniz , yanlız bu bir zorunluluk değil. İstiyorsanız bu kanuna göre değilde normal olarakda gönderebilirsiniz. Bu saatten sonra 12.ay için uğraşmayın derim ben , bırakın öle kalsın ;)

biri 6.ayın 11'inde,biri 1'inde,biri 17 sinde girmiş.Yani haziranı da sayarsak aralık ayına sarkmıyor teşvik.Ama biz aralık ayını teşvikli yaptık.Bu durumda ne yapmamız gerekiyor?

iyi de zaten haziranın 11 de giriş yapan - aralık 11

haziran 17 de giriş yapan - aralık 17 ye kadar teşvik kapsamında.

sadece haziran ın 1.de giriş yapılan kişi aralıkta olmayacak.

Aralık ayı için fazladan teşvikli verdiğiniz gün sayıları kadar elden iptal bildirge verip ek bildirge ile teşviksiz bildirmelisiniz.
Örneğin haziran 11 de giriş yapılan için aralık 11 e kadar teşvikli olacaktı ; ama siz aralık ayının tamamını teşvikli verdiyseniz, fazladan teşvikli verilen aralık 11 sonrası günler için iptal ve aynı günler için teşviksiz olarak ek bildirge vermelisiniz..

haziranda başlayan teşviğin kasım ayında bitmiş olması gerekmiyor mu? mesela haziran 17 başlangıç-6 ay ileri gittiğimzde kasım 17 oluyor ama yanılıyor muyum?