fonradar

4447 Sayılı Yasanın Geçici 10. Maddesinde Öngörülen Teşvikten Ortalama Sigorta

Ortalama sigortalı sayısının tespitine esas olan altı aylık sürede, gerek
işyerinin yeni tescil edilmiş olması, gerekse sigortalı çalıştırmaya ara verilmiş olması nedeniyle geriye doğru altı aylık süre içinde sigortalı bildiriminde bulunulmamış olması halinde, sigortalıların, ortalama sigortalı
sayısına ilave olup olmadıklarına bakılamayacağından, kapsama giren sigortalıların tamamından dolayı sigorta primi işveren hissesi desteğinden
yararlanılabilecektir.

buna göre biz firmamız 2012-05 yeni tescil yapıldı teşvikten yararlanan sigortalılara teşvik kapsamına aldık ve bildirgeyi verdik...şimdi 2012-06.ayda yeni işe giren sigortalılar var...2012-05.aydan ve 2012-06.aydan gelen sigortalıları ortalama sigortalı sayısını nasıl hesaplama yapacağız bu konu hakkında gerek burda gerekte başka sitelerde cevap bulamadım...yardımcı olabilirmisiniz...şimdiden tşkler...

Ynt: 4447 Sayılı Yasanın Geçici 10. Maddesinde Öngörülen Teşvikten Ortalama Sigorta

6.ayda giren işçiler için benim düşüncem sadece 5.aydaki işçi sayısına bakarak ortalama hesaplamanız.
YAni 5.ayda 5 işçi varsa 6.ayda giren işçinin ortalaması 5 olmalı diye düşünüyorum.

Ynt: 4447 Sayılı Yasanın Geçici 10. Maddesinde Öngörülen Teşvikten Ortalama Sigorta

5.ayda girenlerin ortalaması olmadığı için 6-7-8....aylarda ortalamasına bakılacak mı ?
6-7-8...aylarda girenlerin ortalaması alınacak mı ?

sera cevap için tşk ederim...