4857 iş kanununun 25.maddesinin 2.bendi b fıkrası işveren hakkında asılsız isnat

selamlar 25,madd.2,bendini b fıkrasına göre işveren hakkında asılsız ihbarda bulunmaktan iş akdim feshedildi olayın özetide şudur bursa tedaşın okuma ve açma kesme işi yapan firmanın çalışanıyım tedaşın belirlediği sözleşme gereği paramız bankaya yatacak bizde oradan alacağız mitekimde böyle oluyor maaşımız tedaşın istediği şekilde bankaya yatıyor bizde kesintisiz tam olrak kartla alıyoruz fakat şirkete geldiğimizde bizden 150 lira ile 250 lira yı geri istiyorlar ve işten çıkarma tehditiyle alıyorlardı bu konuyu daha sonra mali polis öğrenmiş bir sabah şirketi bastı patronları tutukladı ve bizlerle konuştu sonrasındada 100 yakın çalışanı polis merkezine çağırdı ellerndekanıtlar ve resimler olduğunu maaşa kesintilerini bildiklerini ve bizimde ifade vermemmizi istediler bizde evet maaşımız kesilyor diye ifade verdik daha sonra patronlar tutuksuz yargılanmak üzere bırakıldılar ifadelerimiz ellerineulşaınca 25 mdd.2bendinin b fıkrasına göre iş akdimi feshettiler ben asılsız ihbar yapmadım ayrıca polis kayıtları var ayrıca o davaya ben açtırmadım sadece çağırdılar ve ifade verdim bundan dolayı beni nasıl çıkartırlar anlamıyorum ne yapmam lazım bilgisi olan varmı acaba bu konuda veya bu konuya emsal teşkil edebilecek kararlar varmı elinizde yardıcı olursanız sevinirim

Ynt: 4857 iş kanununun 25.maddesinin 2.bendi b fıkrası işveren hakkında asılsız isnat

geçmiş olsun.

iş mahkemesi açmalısınız.iş hukukunda uzman bir avukatla çalışmanız süreci ve sonuçlarını etkiler.