4a Kapsamı Ve İşten Çıkarılma

Merhabalar , acil yardımınıza ihtiyacım var. Askerlik sebebiyle işten ayrılacağımı belgelerle bildirdim ve işyerimden okey aldım. Bu sabah böyle bir mesaj geldi.SN. ERKAN ,4-A KAPSAMINA AIT Isin Sonlanmasi NEDENIYLE ISTEN AYRILIS BILDIRIMINIZ, 31.12.2016 TARIHINDE YAPILMISTIR. SAGLIKLI VE GUVENLI GUNLER DILERIZ.

Bu mesaj ne anlama geliyor?

Tazminatınız ödendi mi veya işyerinizden tazminat ödemenizle ilgili bir bilgi verildi mi?

"işin sonlanması"demek eğer "işin sona ermesi"yani kod.18 ise bu işcinin çıkışı "askerlik"nedeniyle yani kod.12 ile yapılmamış şeklinde düşünmekteyim!..netleştirmek lazım.

Merhabalar , acil yardımınıza ihtiyacım var. Askerlik sebebiyle işten ayrılacağımı belgelerle bildirdim ve işyerimden okey aldım. Bu sabah böyle bir mesaj geldi.SN. ERKAN ,4-A KAPSAMINA AIT Isin Sonlanmasi NEDENIYLE ISTEN AYRILIS BILDIRIMINIZ, 31.12.2016 TARIHINDE YAPILMISTIR. SAGLIKLI VE GUVENLI GUNLER DILERIZ.

Bu mesaj ne anlama geliyor?

Bu mesaj işten çıkan herkese geliyor(Telefonu sgk da kayıtlı ise)
Bu mesajdan çıkış nedenini anlayamazsınız.
Yapmanız gereken;
1-Sgk hizmet merkezine gidip çıkış bildirgenizi alarak çıkışınızın hangi madden olduğunu sorgulayacaksınız
2-Eğer askerlik kodu ile çıkışsa işveren ile görüşüp tazminatınızı isteyeceksiniz
3-Tazminatınızı vermezler ise noter yolu ile tebligat gönderim alacaklarınızı isteyeceksiniz
4-Eğer tebligatta ki süreye uyup alacaklarınızı yatırmaz ise dava açacaksınız
İyi Günler.