5084 Uzaması Hakkında

5084 sayılı kanunla ilgili teblig çıktı ama tam anlayamadım bitip bitmediğini, acaba öteden beri devam edenler içinde geçerlimi, mesela teşvikli 2 işçi çalıştıran bi işyeri içinde geçerlimi yoksa sadece yatırımları tamamlananlarmı için uzadı?? yorumlarınızı bekliyorum tşkler saygılar

Ynt: 5084 Uzaması Hakkında

aynen soru işareti muamma yani, sgk memurları bile anlamamışlar soruyorsun bizde sizin gibiyiz hiç bişey bilmiyoruz diyorlar walla ne olacak bilemiyoruz.Bu kadar zormu iki satır açıklayıcı bişey yayınlamak yoksa amaç insanların anlamasını engelleyip ceza yedirmekmii.

merhabalar

ben sskda görevli ile görüştüm.5084 sayılı kanunun uzadığını söyledi.ama resmi yazı daha ellerine ulaşmamış.yeniden müracat edip teşvikten yararlanacağımızı söyledir.tabi buna ne kadar güvenilir bilinemez.onun için herkes tam manasıyla beklemede ve kafasında soru işareti var.birde genelgede 1/1/2009 tarihinden itibaren teşvikten yararlanma koşullarından (5 adet) birini yerine getirenin 2009 sonuna kadar 5084 den yararlanacağı gibime geliyor.ama bunu yeni yatırım olarak algılayanlarda bir hayli fazla.örneğin biz yeni işletmemize yeni makinalar aldık ve bankadan akredif açtırdık.

SGK genelge yayınladı, ama henüz kanun felan yok. genelgeye göre işyem yapılırmı bilmiyorum.

bence, tüm 5084 5350 5615 ten faydalananlar 2009 un sonuna kadar. 2009 a kadar yatırımını tamamlayanlar ise 2012 yılına kadar uzadı diye düşünüyorum.