fonradar

5350 Sayılı Teşvik Yasasında e-Bildirge

selam arkadaşlar 5350 sayılı teşvik yasasından yararlanan bir işyerinde ayrı ayrı iki adet bildirge ssk. müdürlüğüne verelicek ama bunu internet ortamında e- bildirge yolu ile uygulamasını yapan var mı? varsa bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz. Şimdiden yardım olacak arkadaşlara teşekkürler.

aynı işyerinde ayrı ayrıdan kastınız nedir. anladığım toplam çalışan işçi sayınsında bir grup teşvikten yararlanır bir grup teşvikten yararlanmamasından dolayımı acaba...

teşvik

selam ilker bu işyerinde 40 işçi mevcut bulunmaktadır. Bu 40 işçiden 21 tenesi teşvik kapsamında olduğun dan onlara teşvik yasasına ugun olarak bildirge verilecek. Diğer 19 kişiyede normal bildirge verilecek. o yüzden ayrı ayrı bildirge verileceğinden dolayı e- bildirge ortamında bu işlemi yapan varmı yani gönderen varsa bu konu da yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

bahsettiğiniz konu ile yaklaşık 1 yıldır devamlı uğraşıyorum. aynı işyeri numarasına ait şifre ile girilen e bildirge ekranında sırayla aylık prim ve hizmet belgesi işlemleri , aylık prim ve hizmet belgesi giriş (asıl) burada belge türü 01 sonra altındaki kanun kısmında ilgili kanunu seçip, bir önceki aydaki bilgilerin gelmesini istiyorsanız ilgili kutucuğu işaretliyorsunuz sonra devam ile teşvikten yararlanan işlerin girişini yapıyorsunuz sonrada onaylayın. teşvikten yararlanmayanlar içinde aynı işlemler yannız belge türürnün altında yer alan kanun kutucuğunda hiç bir maddeyi seçmeyip direkt devam diyorsunuz ve teşvikten yararlanmayan işçilerin girişini yapın. netcede elinizde iki tahakkuk iki hizmet listesi çıkar ilgili ay onaylanmış bildirgeler bölümüne girince
kolay gelsin