fonradar

5921 sayılı yasanın 2.maddesi Sİgorta işv.primi teşvikinde şubelerin durumu!

18/08/2009 günü yürürlüğe giren 5921 sayılı yasanın 2.maddesiyle 4447 sayılı yasaya eklenen geçici 9.madde teşvikine göre en çok sorulan şubelerin durumu ne olacak sorunu hakkında.

Sevgili arkadaşlar 2009/113 nolu genelgede çok açık bir şekilde açıklanmamasına rağmen örnekleme bölümlerinde şube işyerlerinden bahsetmekte teşviki sicil numarası bazında değerlendirmek gerektiği sonucunu ortaya koymaktadır.

Ayrıca Bursa SGK il müdürlüğü yetkilileriyle görüşmelerim neticesinde de aynı şekilde uygulama sözkonusu.

Bilginize.

Ayrıca bu teşvikle ilgili hertürlü soruyu sorabilirsiniz.

Saygılarımla.

Ynt: 5921 sayılı yasanın 2.maddesi Sİgorta işv.primi teşvikinde şubelerin durumu!

Merhabalar,

Bir mükellefime yeni işyeri dosyası açtırdım 10 kişi olarak bildirimimi yaptım ve 01/06/2010 tarihine 10 işçi girişi yapıcam şifre formu çıktıktan sonra ayrıca 10 kişi şartını taşıdığı içinde 5615 sayılı teşvikten faydalanmak için dilekçesini vereceğim.Buraya kadar herşey normal ancak mükellefim 2 tanede şube açmak istiyor 15-20 günlük dönem içinde bu durumda şubelere de işçi girişi vermek durumundayım yeni açılan bir işyeri için 4447 sayılı kanundan faydalanabilirmiyim.Merkez için 5615 den faydalanmamız şubelerde 4447 den faydalanmamıza engelmidir? ve 4447 den faydalanma süresi herbir işçi için 6 aymıdır? Şimdiden teşekkür ediyorum.İyi Çalışmalar...

Ynt: 5921 sayılı yasanın 2.maddesi Sİgorta işv.primi teşvikinde şubelerin durumu!

Sayın muhasip
Şubeler için ayrı işyeri bildirgesi vermeniz durumunda 4447 sayılı kanunun geçici 9.Maddesinde belirtilen şartları taşımanız halinde şubeler için 5921 sayılı yasa ekranını açtırabilirsiniz. Kolay gelsin.