fonradar

6111 sayılı kanundan mühendisler yararlanabiliyormu

6111 sayılı kanundan mühendisler yararlanabiliyormu?
yararlandıran arkadaş olduysa yardım bekliyorum

Ynt: 6111 sayılı kanundan mühendisler yararlanabiliyormu

meslek grubu ayrımı yok yasada, şartları taşıyorsanız yararlanabilirsiniz. sizin sorduğunuz torba yasadaki hangi husus mesela teşvik mi

başka bir başlıkta daha ben de aynı sorunu dile getirdim. İşe girişini elektrik mühendisi olarak yaptığımız çalışan için SGK teşvikten yararlanma menüsünde meslek kodlarını alt üst ettim ama hiç bir mühendislik dalı yok. SGK 170'i aradım, istek no. verdiler, 1 hafta sonra aradım, gidip İşkur'dan meslek kodu ekleteceksiniz dediler. Site SGK'nın İşkur yapmaz dedim ama bizle alakası yok dediler. Aradım Şişli İşkur'u onlar da bizle alakalı değil, SGK'yı arayın dediler. SGK Fındıklı'yı aradım, işveren servisi ve servis şefi ile 15 dakika konuştum, bizim yapacağımız birşey yok dediler. Ankara'yı aradım telefon açmıyorlar. En az 6-7 tane birim genel müdürüne eposta attım, cevap vermediler. Şimdi mühendislik diplomalı adamı "eğitim belgesi yok/uyuşmuyor" diye kaydedeceğim, 2 gün sonra teşvikten haksız faydalanma diyip başıma iş açacaklar. Becerebilen varsa bana da anlatsın.

Az önce e-posta gönderdiğim Prim Tahsilat Daire Başkanlığı'ndan müdür düzeyinde cevap geldi :) En kısa sürede 4 senelik mezunların kodları sisteme eklenecekmiş.

Bugün 4 senelik üniversite mezunlarının meslek kodları sisteme eklenmiş.

mühendisler yararlanabiliyor mu derken ekstra teşvikten bahsettiniz sanırım. meslek ayrımı olmadan şartları sağlayan her meslek sahibi yararlanabiliyor. ayrıca mesleki okul mezunu ise 12 ay daha ilave teşvik alınabiliyor.