6111 sayılı kanunla gelen teşvik hk.

batlı

Katkı Sunan Üye
şirketimiz uzun bir zamandır 5510 sayılı yasanın 81 maddesine göre işveren payının %5 lik kısmının hazine tarafından karşılanması teşviğinden yararlanmaktadır. bu durumda 6111 sayılı kanunla gelen teşvikten yararlanabilmek için hem eski mevzuattaki teşvikten hem de 6111 sayılı kanunla gelen teşvikten yeni aldığımız bir personeli yararlandırabilirmiyiz..

Ynt: 6111 sayılı kanunla gelen teşvik hk.

Şartlarınız uyuyorsa iki teşvikten de yararlanabilirsiniz

mrb ben birşey öğrenmek istiyorum ssk 111 sayılı tebliğinde indirim Muhtasar beyannamde bu GV indirimi nerede gösterilir?

SGK Sisteminden mart ayında işe başlayan bir personeli 6111 sayılı kanuna göre 24 ay onayladı. nisan bordrosunda 1 kişiyi 6111 sayılı kanuna göre bildirge vereceğim. SGK sisteminden çıkardığım barkotlu evrakı SGK'ya bildirgeyi onaylamadan önce vermem gerekiyor mu? Bu kişiye eğitim bilgisi falan girmedim, bu yüzden yine de SGK 'ya vermem gerekiyor mu Evrakını...

SGK Sisteminden mart ayında işe başlayan bir personeli 6111 sayılı kanuna göre 24 ay onayladı. nisan bordrosunda 1 kişiyi 6111 sayılı kanuna göre bildirge vereceğim. SGK sisteminden çıkardığım barkotlu evrakı SGK'ya bildirgeyi onaylamadan önce vermem gerekiyor mu? Bu kişiye eğitim bilgisi falan girmedim, bu yüzden yine de SGK 'ya vermem gerekiyor mu Evrakını...

aslında sgk'ya online olarak yapılan bir işlemin çıktısını vermek mantıklı değil. fakat ek olarak çıraklık, mesleki yeterlilik belgesi, teknik okul diploması bildirildi ise verilmesi gerekiyor.

ben de hiç bir şey seçmeden onaylamıştım yine de 1 ay içerisinde sgk müdürlüğüne evrak vermeniz gerekiyor şeklinde bir uyarı vermişti. bence ek evrak seçilmediyse gerek yok.