6111 sayılı sgk işveren teşviki

meraba arkadaşlar bir işverenim ekim 2011 tarihde ilk defa eleman sigortalı çalıştırmaya başladı şuanda çalışan sayısı 1 kişi ve bununda 30 kasım 2011 tarihinden itibaren çıkışını verecez,işverenin yeni işe alacağı kişi 6111 sayılı kriterlere göre 30 ay teşvike uyuyor ancak işveren bakımından ortalama işçi sayısını nasıl hesaplamalıyım aralıkta çalışan sayısı sıfır olsa bu işçiyi ocak ayından itibaren işe alsak teşvikten faydalandırabilirmiyiz.
ben şu şekilde hesapladım sizce doğrumudur..
ekim2011 itibaren ekim 1 kişi+kasım 1 kişi+aralık 0 =2/3=0,66 yapıyor bunu 1 yuvarlayabiliyoruz kanunda okuduğuma göre yardımcı olursanız sevinirim.....

Ynt: 6111 sayılı sgk işveren teşviki

Ocak ayında toplam 2 kişi çalışır ise 1 kişi için teşvikden yararlanılır.

Ocak ayında toplam 2 kişi çalışır ise 1 kişi için teşvikden yararlanılır.

+1

Merhaba,hiç sigortalı çalışmamış biri SMMM birosunda büro elemanı olarak sigortalı işe başlarsa teşvikten yararlanabilir mi?Yararlanırsa ne şekilde olur?

bunu anlamanın en kolay yolu e-bildirgede sorgulama yapmakdır. Çoğu kritere göre orası zaten kaç ay yararlanacağını size söylüyor. İşv. ile ilgili şartlarada siz bakarak teşviği uyguluyorsunuz.

İşe alınan kişinin teşvik şartlarına uyup uymadığına bakmak isteyenler için.

CELO67 ' Alıntı:
meraba arkadaşlar bir işverenim ekim 2011 tarihde ilk defa eleman sigortalı çalıştırmaya başladı şuanda çalışan sayısı 1 kişi ve bununda 30 kasım 2011 tarihinden itibaren çıkışını verecez,işverenin yeni işe alacağı kişi 6111 sayılı kriterlere göre 30 ay teşvike uyuyor ancak işveren bakımından ortalama işçi sayısını nasıl hesaplamalıyım aralıkta çalışan sayısı sıfır olsa bu işçiyi ocak ayından itibaren işe alsak teşvikten faydalandırabilirmiyiz.
ben şu şekilde hesapladım sizce doğrumudur..
ekim2011 itibaren ekim 1 kişi+kasım 1 kişi+aralık 0 =2/3=0,66 yapıyor bunu 1 yuvarlayabiliyoruz kanunda okuduğuma göre yardımcı olursanız sevinirim.....

Ortalama işçi sayısını bildirim yapılmış ay sayısına göre yapacaksınız.

Ekim 2011 1 kişi
Kasım 2011 1 kişi

Son 6 aya göre işçi ortalamanız 2/2= 1 kişi

Ocakta alacağınız 1 işçi için şartları uysada işyeri ortalama işçi sayısının üzerinde olmadığı için teşvikten faydalanamaz.