A.Ş lerde ve LTD lerde SM veya SMMM İmzası Olmadan.....

NrN

A.Ş lerde ve LTD lerde sm veya smmm imzası olmadan beyanname verilebiliyormu? eğer verilebiliyorsa bunun sınırı nedir ?cevaplarınız için şimdiden tşk ederim ...!!

Başlık
4 SIRA NO'LU VERGİ BEYANNAMELERİNİN SERBEST MUHASEBECİ VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLERCE İMZALANMASI HAKKINDA GENEL TEBLİĞ

Kod:
Resmi Gazete No
 23034

Resmi Gazete Tarihi
 29/06/1997

II - KAPSAM 

A) İmzalatma Kapsamındaki Mükellefler 

[u]Kurumlar vergisi [/u]veya ticari, zirai ve mesleki kazancı nedeniyle [u]gerçek usulde [/u]vergilendirilen gelir vergisi mükelleflerinden, 1997 yılı aktif toplamı 200 milyar ve net satışlar toplamı 400 milyar lirayı aşmayanlar, 1998 yılına ilişkin yıllık gelir veya kurumlar vergisi beyannamelerini 3568 sayılı Kanuna göre yetki almış meslek mensuplarına imzalatmak zorundadırlar. Bu zorunluluk, takip eden yıllarda Bakanlığımızca belirlenecek yeni hadleri aşmayan mükellefler için geçerli olacaktır. Sözkonusu hadlerin Bakanlığımızca belirlenmemesi halinde, bu hadler, her yıl Vergi Usul Kanunu hükümleri uyarınca, tespit edilen yeniden değerleme oranında artırılarak uygulanacaktır.

Yardımcı bir başlık.

Arkadaşlar Gökhan33 ün yazdığı linki takip edince şaşırdım.
Lütfen mesleğimize sahip çıkalım hep beraber.Birlikten kuvvet doğar,güç doğar.ne demek istediğimi kısaca açıklayayım.
1- YMM'ler defter tutamaz,
2- Ruhsatı olmayan insanlar büro çalıştırarak mesleğimizi icra edemezler.
Eğer bu tür olaylarla karşılaşırsanız lütfen çekinmeyin, banane demeyin.
Şikayet edin. Bizler boşuna mı okuduk?onca sene boşunamı staj yaptık.Bir ruhsat uğruna yüklü paralar harcadık.Ancak bu şekilde mesleğimizi koruyabiliriz. Saygılarımla

sevgili Nisan, sana katılmamak mümkün değil ancak insan bazen oyle seylerle karsılasıyor ki ne yapacagını sasiriyor. Ben karsıt incelemeler vesilesi ile okadar muhasebe bürosu dolasıyorum ki bazen sok oluyorum.
Gecenlerde bir SMMM den duydugum olay beni cok sasırtti.
Adamın alt katında da bir SMMM bürosu var ve vatandasın ruhsatı yok. O haliyle bir de bizim arkadasın müsterisini calmaya kalkısıyor. Arkadas vatandası odaya sikayet ediyor. O dadan gorevliler gelip baskın yapıyor.Bizim kacak vatandas oranın sigortalı calisanı odgunu soyluyor.Tabii ki gercekten de sigortalı. Adına büronun tescil edildiği smmm de bunu dogruluyor. Unutmayın ki her kacak muhasebecinin arkasında beyannameleri imzalayan da bizim bir meslek mensubumuz SMMM!

Yani son zamanların meshur deyimi ile Hırsız Evde!

arkadaşlar sizlere katılıyorum bencede onca emeğin karşılığı bu ucuzcu ve sağlamcı kaçaklara meydan vermek olmamalı. bu en azundan alenen bizim hakkımızı alenen gasptır. +1
benim sizlere başka bir sorum var her ymm bir il odasına kayıtlıdır dimi?
yani ben şimdi bir ymm gözetiminde staj yapıyorum ve bu konu biraz kafamı kurcalıyor.

tolgaHAN' Alıntı:
arkadaşlar sizlere katılıyorum bencede onca emeğin karşılığı bu ucuzcu ve sağlamcı kaçaklara meydan vermek olmamalı. bu en azundan alenen bizim hakkımızı alenen gasptır. +1
benim sizlere başka bir sorum var her ymm bir il odasına kayıtlıdır dimi?
yani ben şimdi bir ymm gözetiminde staj yapıyorum ve bu konu biraz kafamı kurcalıyor.

Togahan,
kafan neden karışık anlamadım. Elbette her YMM bulunduğu ilin, bulunduğu illde yok ise bölgesindeki YMM odasına bağlıdır.Bende YMM yanında staj yapıyorum.Anlaşılan sen staj yönetmeliğini okumamışsın. KAfandaki soru işaretlerini silmen için staj yönetmeliğini okumanı tavsiye ederim.