fonradar

A.Ş.'yi Tek Kişilik Ortaklığa İndirmek İstiyoruz..

Merhaba Üstadlarım.. Beş Ortakları A.Ş.'nin Mali Müşavirliğini yapmaktayız.. Dört ortağın hissesi %1'i bile bulmuyor..Şirketin esas sahibi Beş ortaklı şirketi tek kişiliğe düşürülmesini istiyor.. İlimiz Ticaret sicil müdürlüğünde böyle bir uygulama yapılmadığı için yapamıyoruz. Diğer illerden yardıma ihtyacım var. Beş kişilik A.Ş.'yi tek kişiye düşürüp tescil ettirenlerden bu konuda yardım bekliyorum..Saygılarımla

karar alıyorsunuz. icaret sicilde örneği var.(şirketimizin ttk nın 338 maddesine göre ............... tarihinden itibaren tek pay sahipli A.Ş. olarak faaliyetine devam edecektir. tek pay sahibi ..................adresinde ikamet eden t.c. nolu.............. dir. şeklinde bunu tescil ettiriyorsunuz.bunun akabinde ikinci bir karar alıyorsunuz.şirketimizin 2011 yılı olağan genel kurul toplantısı için ..............adresinde ................. tarihinde yapılacağından istanbul il gümrük ve ticaret müdürlüğünden toplantı günü alınması ve toplantıya bakanlık tayin edilmesi için gerekli işlemlerin yapılmasına karar verilmiştir şeklinde
sonra
1-tek pay hisse devri kararı
2-tescil yazısı
3-bakanlık komiseri tayin kararı
4-bankaya yatan bakanlık komiseri dekontu(her yıl için 86 tl)
5-ist.il gümrük ve ticaret müdürlüğüne ithafen tesilci görevlendirilmesi dilekçesi bunlarla birlikte gidip gün talep ediyorsunuz.

belirlenen günde ise
1-gene kurul tutanağı
2-gündem
3-hazirun cetveli
4-sermaye arttırımı var ise pay cetveli
5-kağıt ortamında hazırlanan hisse devir sözleşmeleri
6-denetçi raporu
7-yönetim kurulu faaliyet raporu
8-hisse devri yapıldıktan sonra karar defterine yapıştırdığımız hisse devri kararı götürüyoruz