Abc Gurubu Sınavlarla İlgili

Merhabalar Ben Esra Dere C sınavını şimdiden nasıl vericem diye
düşünüyorum Aslında işimde çok Başarılıyımdır ama bu sınavı veremedim
tanım ezber konularından kaynaklandığını düşünüyorum

bir tane daha böyle bir konu vardı genellikle bağkur yasası,gelir vergisi
kanunu,sigorta kanunundan ben internetden hangi kısımlara bakmam gerekiyor ayrıca bagkur.gov.tr^deki hangi kanunlara bakmam gerekiyor

şimdiden göstereceğiniz hassasiyet için teşekkürler

Esra Hanım Merhaba ;
C Sınanvına kaçıncı girişiniz bilmiyorum ama, ben C Sınavını son hakkımda baya bir zor verdim.
Benim size tavsiyem C Sınavı için vergi hukukunda "Turhan Kitabevi" tarafından yayınlanmış, Prof.Dr. Mualla ÖNCEL, Prof.Dr. Ahmet KUMRULU, Prof.Dr. Nami ÇAĞAN" tarafından yazılmış olan VERGİ HUKUKU kitabından hazırlanmanızdır. Ayrıca da Vergi Usul Kanunu.
Diğer konularda ise, (SSK.Bağ-Kur, İş Yasası) bir bir mevzuattan çalışmanız yeterlidir.

Şimididen basarılar dilerim.

merhabalar..

sayın Esra, ben C sınavını ilk girişimde verdim. benim size öncelikle tavsiyem finansal muhasebe ve maliyet muhasebesine birde tekdüzene ağırlık verirseniz sınavın % 80 ini almış olursunuz. zaten bu üç konuyu çok iyi bildiğinizde gelecek sorular hep aynı. diğer konularda ezber yapmanız gereken çok şey var çünkü. ezber yaparkende öncelikle meslek hukuku ve ssk ile bağkur kanununu çalışmanız daha mantıklı geliyor bana. mutlaka 2 banko soru çıkıyor...

Ben İslam Çankaya'nın ABC sınavlarına hazırlık ve Mali Müşavirlik sınavı için yazmış olduğu kitapları tavsiye ederim size. Ben B sınavına ve C sınavına İslam Çankaya'nın kitabından çalıştım ve hiç teklemedim. başka bir kaynağa ihtiyacınız olmaz böylece kafanızda karışmaz.

birde şu ana kadar çıkan sorulara bakarsanız çok yararlı oluyor. Bende şu ana kadar çıkmış C grubu soruların çoğunluğu mevcut. dilerseniz bana özelden faks numaranızı verin ulaştırayım size... Şimdiden başarılar dilerim...

Tuğba Çağlayan
S.M.