Açıköğretim Harçlar Kalktı Eğitim Gideri Geldi

artcrimes

Silver Üye
Üyelik
28 May 2008
Mesajlar
57
Konum
Ankara
Harçların kaldırılmasına sevinen Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, önceki yıllarda verdikleri 250 liranın sadece 45 lirasını ödemeyeceklerini öğrenince büyük şok yaşadı. 205 liranın kitap vs giderler için ‘Öğretim Gideri Ödemesi’ adı altında alındığı belirtildi.

Yaşadığı şaşkınlığı dile getiren Tarih Bölümü öğrencisi İbrahim E., harçların kaldırılmasına rağmen alınan 205 liraya tepki gösterdi. Kitap ya da sınav ücreti olarak alınan bu paranın çok yüksek olduğunu belirten İbrahim E., Açıköğretim'de okuyan çok az öğrencinin verilen kitaplardan yararlandığını belirterek, bunun da kaldırılmasını istedi.

AÖF’e kayıt yaptıracak ve kayıt yeniletecek öğrenciler bir dönem için 250 TL alınıyorken bunun 50'si harç, 200'ü ise öğrenim ücreti. AÖF harç / Öğretim gideri ücretleri ve kayıt tarihleri aşağıdaki tablolarda yer almaktadır.

Kaynak: Milliyet
 
Üyelik
14 Ocak 2006
Mesajlar
1,029
Konum
BALIKESİR
Bunu yeni farketmelerine şaşırıyorum.Öğretim gideri ve harç uygulaması eskiden beride vardı.Hükümet üstüne basa basa harçları kaldırdık öğretim giderleri kanunla konulmuş ona bişey yapamayız derken kimse uyanamadı mı işe.İşin kötü tarafı bu yanılgıya üniversite öğrencileri bile düşüyor.Nasıl düşüyorlar anlamıyorum.Hoş basın tarafından üniversiteye herhangi bir ücret ödenmeyeceği pompalandı ya oda ayrı durum
 
Üst