Açılış İşlemlerine Ait Fatura

Merhaba Sayın Formdaşlar

Serbest Meslek Büromu henüz açmadım fakat mobilyalarımı kampanyadan faydalanabilmek için 6 ay önce satın aldım. Bir ayda büro açıncaya kadar geçecek süre toplam 7ay öncesine ait bir demirbaş faturasına ait kdv' yi indirilecek kdv olarak işleyebilirmiyim?
Bu fatura açılışa konu olduğu için kdv'sini işleyen arkadaşlarım varmış. Ne yapmam gerekiyor. Teşekkür ederim.

Ynt: Açılış İşlemlerine Ait Fatura

Merhaba,

Aynı yıl içerisinde ise işleyip kdv ni indirebilirsin, yıl olarak sarkarsa maliyetlendirirsin.

benim fikrime göre işleyemezsiniz.
çünkü ;
örneğin atıyorum.1.5.2007 de büronuzu açtınız. ama sizin elinizdeki mobilyalarınızı ve eşyalarınızı alış tarihiniz geriye dönük eski.işyeri açılış tarihiniz olan1.5.2007 tarihinden itibaren aldığınız faturaları kullanabilirsiniz.

benim fikrime göre işleyemezsiniz.
çünkü ;
örneğin atıyorum.1.5.2007 de büronuzu açtınız. ama sizin elinizdeki mobilyalarınızı ve eşyalarınızı alış tarihiniz geriye dönük eski.işyeri açılış tarihiniz olan1.5.2007 tarihinden itibaren aldığınız faturaları kullanabilirsiniz.

sayın nisan123;

söylediklerinze bende katılıyorum.serbest meslek erbabı faaliyete başladığı tarih itibariyle kullanabilirsiniz..

gider pusulası ile kendi kendinizden alış yapabilirsiniz.

evet sn nane'ninde belirttiği gibi 1 koçan gider pusulası bastırıp kendi kendinize alış yapabilirsiniz.(dikkat;gider pusulası basım tarihinden sonra alış yapın pusulanın altında matbaa adı ve basım tarihi yazan yer.çok sık rastlanan hatalardan biri olduğu için dikkat çekmek istedim).kolay gelsin