fonradar

Açılması Düşünülen "muhasebe"bölümü İçin Görüş Ve Düşünceleriniz Nelerdir?

• Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi

Forumumuzda sizce diğer bölümlerden ayrı olarak "Muhasebe"bölümü açılmalı mı?

• Evet, açılmalı.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır, açılmamalı.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Açılması Düşünülen "muhasebe"bölümü İçin Görüş Ve Düşünceleriniz Nelerdir?

aslında maliye b., türmob ve ilgili diğer kurumlar biraraya gelerek tdms revize etseler ve bazı yevmiye maddeleri için standart uygulama getirseler ne iyi olurdu. böylece muhasebe programlarıda gelişirdi.

Muhasebe bölümünün açılması çok geç kalınmış bir öneridir. Açılması çok yerinde olur.

Günümüzde VUK, SPK ve UFRS. uygulama farklılıkları önem arzetmesi nedeniyle bu uygulamaların örnekleri ile bu bölümde açıklanması, yine bu konudaki mali ve idari mevzuatın bu bölümde duyurulmasının çok yerinde olacağı düşüncesindeyim.

Saygılarımla,

sayın tamer başkan, evet yeni gönderilen mesajları göster diye bir seçenek var, ancak her tıkladığımda bomboş bir sayfa açılıyor ve yeni mesaj yok diyor, aceba orda bir hatamı var.bundan önce 3-4 gün forma girmediğim zamanlarda bile oraya bastım, çıkan konu yok. bende bu durumda böyle bir foruma 3-4 gün yeni mesaj yazılmamış olma ihtimali olmadığı için, o uygulamanın çalışmadığını düşünmüştüm. evet forum düzenlenirkende üyelerin görüşüne sunulmuş ve buna göre dizayn edilmişti. ancak pratikle uygulama arasında fark olduğunu düşünüyorum. yani ozaman bende böyle ayrıntılı bir forumun iyi olacağını düşünmüştüm. ancak uygulamadan sonra bu fikrim değişti. bu forum açıldı açılalı, en altlarda kalan ssk, bağkur, yada diğer konulara toplam 8-9 kere anca girebilmişimdir. üst taraftaki konulara bakıyoruz, alt taraflara bakamıyoruz.

furkan6602 ' Alıntı:
sayın tamer başkan, evet yeni gönderilen mesajları göster diye bir seçenek var, ancak her tıkladığımda bomboş bir sayfa açılıyor ve yeni mesaj yok diyor, aceba orda bir hatamı var.bundan önce 3-4 gün forma girmediğim zamanlarda bile oraya bastım, çıkan konu yok.
Merhaba,
Bu sorun sanırım kullandığın bilgisayarın ayarlarıyla ilgili bir sorun. İşyerinde kullandığım bilgisayarda bir sorun olmamasına rağmen evdeki bilgisayarımda banada yeni mesaj yok diyor. Ama ben zaten tüm kategori ve bölümleri her zaman dolaştığım için çözümünü aramadım. Bilgisayarının güvenlik ayarlarında cookies (çerez) ayarlarına bak. Eğer sitelerin çerez bırakmasına izin verilmemişse bu siteye izin ver.

muhasebe bölümü derken muhasebe kayıtlarıyla ilgili ayrı bir bölüm kastediliyor sanıyorum. Mevzuata fazla girmeden sadece muhasebe kayıtlarıyla ilgili soruların sorulabileceği bir muhasebe bölümünün faydalı olacağı kanısındayım. Ayriyeten böyle bir bölümün muhasebeyle ilgili bir arama yapılmak istendiğinde aramayı da kolaylaştıracağını düşünüyorum. Eğer muhasebe kayıtları dışında muhasebeyle ilgili herşeyi ele alacaksa zaten forumda herşey var, muhasebe kayıtları da var. Ama bu muhasebe kayıtlarının aradan çekilip ayrı bir başlık olması şık olur sanki.

bence esas bir ihtiyaç. destekliyorum. bilgi paylaşıldıkça değerlidir.

Şiddetle açılmasını tavsiye ediyorum
son bir kaç aydır formumuzda çok güzel değişiklikler olmaya başladı.
birde bir öneri sunabilirmiyim. forma teşekkür butonu konulabilirmi acaba.

Furkan beye katılıyorum.

Vergi yasalarına ait konuları ayrı başlıklar altında toplamaya gerek yok.. Okuyucu çok dağılıyor, yazan başlığı nereye açacağı konusunda kuşkuya düşüyor.

Nitekim bir çok başlık bu nedenle moderatör tarafından başka taraflara taşındı.

Öte yandan başlık ayrımını yapmak da zor. Aynı konu, örn. şimdi açılması gerektiği düşünülen muhasebe konusu, bir çok yönüyle VUK'na, bir yönüyle gelir ve kurumlar vergisi kanunlarına, bir yönüyle KDV kanununa bağlantılı olacak. Nasıl ayıracağız?

Sosyal güvenlik konusunun ayrılması doğru.. Standartlarla ilgili yeni yeni başlayacak tartışmalar da ayrılmalı.. Ama diğerlerini ayırmak gerçekten zor..

çok faydalı olacaktır.

ya bende bugün bu başlığı farkettim ve geç farkettiğim için de üzüldüm.Kesinlikle açmalıyız çok hemde çok çok faydası olur,ezbercilikten kurtulmuş oluruz.
teşekkürler,selamlar-saygılar-sevgiler...