fonradar

AGİ Alamamam Bana Fesih Hakkı Tanır mı ?

2009 yılında ön muhasebe elemanı olarak başladığım toptancı mağazasında
yıldan yıla sekreterlikten getir götür işleri temizlik ve dikiciliğe kadar yükseldim (!)
iş veren çok aksi bir insan belki bayanım diye yüzüme karşı hakaretiyle karşılaşmadım
ama diğer elemanlara mobingin alası oluyor. sgk primlerimiz askeri ücretten kesintisiz yatırılıyor onda bir sorun yok.
velakin ben bu işyerinden artık sıkıldım iş ortamı çok gergin ayrılmak istiyorum ama 5500 tl civarı olan tazminatımdan
vazgeçmek canımı sıkar patron patron olsa önemli değil ama bu adama kalsın istemiyorum.
ortada herhangi bir sözleşme yok maaşların alındığına dair imzalı bordrolarımız da yok asgari geçim indirimi ödenmiyor

nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum akıl verebilecek misiniz.

2009 yılında ön muhasebe elemanı olarak başladığım toptancı mağazasında
yıldan yıla sekreterlikten getir götür işleri temizlik ve dikiciliğe kadar yükseldim (!)
iş veren çok aksi bir insan belki bayanım diye yüzüme karşı hakaretiyle karşılaşmadım
ama diğer elemanlara mobingin alası oluyor. sgk primlerimiz askeri ücretten kesintisiz yatırılıyor onda bir sorun yok.
velakin ben bu işyerinden artık sıkıldım iş ortamı çok gergin ayrılmak istiyorum ama 5500 tl civarı olan tazminatımdan
vazgeçmek canımı sıkar patron patron olsa önemli değil ama bu adama kalsın istemiyorum.
ortada herhangi bir sözleşme yok maaşların alındığına dair imzalı bordrolarımız da yok asgari geçim indirimi ödenmiyor

nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum akıl verebilecek misiniz.

maaşlarınız bankadan yatmıyorsa almadım diyebilirsiniz. ama agi için asgari ücret üzerinde maaş alıyorsanız işveren agiyi maaşın içinde veriyorum der. amacınız çıkmaksa eğer şikayette bulunup sgk asgari ücretten yatıyor diyerek gerekçe yaratıp ayrılabilirisniz tazminatıda alırsınız