AGİ Ödemesi

ceres

Tanınmış Üye
merhaba,

bir çalışanımı başka bir işyerimize nakil yaptık.
her iki işyerindede agi almamalı değil mi geçen ay için ?

yeni çalıştığı işyerinden agi hesaplatayım.

Ynt: AGİ Ödemesi

Hangi bordroda en yüksek rakam varsa; ödemeyi o firma yapmalı.

Her ikisininde ödenmesi gerekmiyormu neticede iki tarafda da hesaplanan gelir vergisiden düşülüyor

SORU-6: Eski işyerimden 03.02.2008 de ayrıldım. 04.02.2008 de başka bir işyerinde çalışmaya başladım. Asgari geçim indirimi formunu eski işyerinde doldurdum. Asgari gecim indirimini eski işyerimden mi yoksa yeni işyerimden mi alacağım?

CEVAP-6: Eski işyeriniz işten çıkış tarihinize kadar olan bölüm için size ücret öderken asgari geçim indirimi miktarını dikkate alarak ödeme yapacaktır. Yeni işyeriniz de aynı şekilde işe giriş tarihinden itibaren hesaplamalara asgari geçim indirimini dâhil ederek ise ödeme yapmaya devam edecektir.

Alomaliye.com 2000-2008 Tüm Hakları Saklıdır.

AYSE ' Alıntı:
SORU-6: Eski işyerimden 03.02.2008 de ayrıldım. 04.02.2008 de başka bir işyerinde çalışmaya başladım. Asgari geçim indirimi formunu eski işyerinde doldurdum. Asgari gecim indirimini eski işyerimden mi yoksa yeni işyerimden mi alacağım?

CEVAP-6: Eski işyeriniz işten çıkış tarihinize kadar olan bölüm için size ücret öderken asgari geçim indirimi miktarını dikkate alarak ödeme yapacaktır. Yeni işyeriniz de aynı şekilde işe giriş tarihinden itibaren hesaplamalara asgari geçim indirimini dâhil ederek ise ödeme yapmaya devam edecektir.

Alomaliye.com 2000-2008 Tüm Hakları Saklıdır.

"Yeni işyeriniz de aynı şekilde işe giriş tarihinden itibaren hesaplamalara asgari geçim indirimini dâhil ederek ise ödeme yapmaya devam edecektir."

Ayşe hanım bağışlayın ama anlamadım bu ifadeden hangi sonuç çıkıyor...

Ya da; Sanırım aklımda bu kalmış.

hakankrl ' Alıntı:
04 Aralık 2007 Tarihli Resmi Gazete

Sayı: 26720

Maliye Bakanlığından:

GELİR VERGİSİ GENEL TEBLİĞİ
(SERİ NO: 265)

10.1. Birden Fazla İşverenden Ücret Alan Ücretlilerde Asgari Geçim İndirimi Uygulaması

Aynı zamanda birden fazla işverenden ücret alınması halinde, asgari geçim indirimi uygulaması, en yüksek ücretin elde edildiği işveren tarafından gerçekleştirilecektir.

Ücretliler medeni durumu ve çocuk sayısı hakkında bildirimlerini, en yüksek ücret geliri elde ettikleri işverene vererek uygulamanın ilgili işverence yerine getirilmesini sağlayacaklardır. En yüksek ücretin hangi işverenden alınacağının belli olmaması halinde, indirimden yaralanacağı işvereni ücretli kendisi belirleyecektir. . .

emansur ' Alıntı:
"Yeni işyeriniz de aynı şekilde işe giriş tarihinden itibaren hesaplamalara asgari geçim indirimini dâhil ederek ise ödeme yapmaya devam edecektir."

Ayşe hanım bağışlayın ama anlamadım bu ifadeden hangi sonuç çıkıyor...

Sanırım ''ise'' ifadesi fazladan eklenmiş. Ya da; ''isek'' denmek istenmiş olabilir.