Alt incelemede çıktığı için ihracatçı dönem farkından ba düzeltme istiyorlar

Merhabalar
Dış ticaret firmasıyız.
İhracatçı firmalara Tekstil baskısı faturası kesiyoruz.
Temmuz döneminde ihraç kayıtlı mobilya alıp yurt dışına ihracat yaptık.
ihracat iadesi almıyoruz.
Evrak lar elimize gümrükçüden geç ulaştığı için faturaları evrakları 01.08.2010 işemek durumunda kaldık
ve beyanlarımızıda bu şekilde verdik.

şimdi ihracatçı x dış ticaret (baskı satışı yaptığımız ) firmasının alt incelemesinde mobilya firması çıktığı için bizden
evrak istediler ağustosa beyan verdiğimiz için ağustos kdv+ba. ama mobilyacı temmuzda verdiği için temmuz kdv+bs gösterir beyanları aldık mobilyacıdan firmaya ilettik.onlarda bir yazı yazıp verdiğimiz evrakları altına zımbalayıp vergi dairesine vermişler dış tic vergi dairesi evrakları almış birşey dememiş.

diğer ihracatçı y dış ticaret (baskı satışı yaptığımız ) firmasının alt incelemesinde de çıktığı için aynı evrakları istediler onlarada gönderdik.Şimdi onlarda bize diyorki.Bizimde iş yaptığımız xyz (aracı ihracatçı ) firma bu evrakları yeterli görmedi sizin düzeltme yapmanızı istiyor ;düzeltme verirseniz problem kalmaz bizde onlardan iade alıyoruz diyorlar..

x firmasını aradım dedim aynı durum y firmasındada çıktı ama onların aracı ihracatçısı düzeltme vermemizi istiyor dedim.X firması vergi dairesi bu şekilde kabul ediyor bizim açımızda problem yok gönderdiğiniz evraklarla işimizi hallettik onlarda vergi dairesiyle görüşsün boşu boşuna sizden düzeltme istemesinler düzeltme verirseniz ceza ödeyeceksiniz dediler sonuç ta beyanlarınızı bir sonraki dönemde yapmışsınız vergi dairesi bu konularda esnek dediler.

bende y firmasını arayıp x firmasının tecrübelerini aktardım..onlarda xyz firmasıyla görüşeceklerini söylediler.

Sonuçta Vergi dairesi diğer x firmasında evrakları kabul ediyor.
ama bu y firmasının aracı ihracatçısı xyz firması istiyor diye ben düzetme verip 2 dönemde neden ceza yiyim...
Yada düzeltme vermek zorundamıyım.

Okuduğunuz için teşekkürler

Görüşlerinizi paylaşırmısınız..

Lütfen başlık açarken büyük harf kullanmayınız. Sağ üstte "değiştir"düğmesine basarak mesajı düzeltiniz.