fonradar

Analık / Doğum Raporu

Rmuhasebe

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar merhabalar;
Bir personelimi 32. haftalık hamile ve hastaneden 37. haftaya kadar çalışabilir raporu aldı. Bu rapor için sistemden onay maili geldi.

Şu an izlemem gereken yol nedir? Raporun üzerinde 05.06.2015 'den 09.07.15 ' e kadar çalışır 10.07.15 'te kontrol var. 10.07.2015 tarihi gelene kadar bu raporu onaylamaya sistem iziin vermiyor bildiğim kadarıyla. 10.07.2015'ten sonra bu raporu onaylamaya kalktığımda 05.06.2015 09.07.2015 tarihleri arasında çalışmıştır seçeneğini seçmeliyim ? Normal istirahat raporlarında bu kısımda çalışmamıştır ı seçiyordum hep. Bu raporda ise çalışmıştır diyeceğiz heralde. Yeni sisteme geçeli hiç analık istirahat raporu alan bir personelim olmamıştı , aslında adım adım nasıl bir yol izleyeceğim hakkında kısaca bana bilgi verecek birisi yazarsa sevinirim.:(

Çalışanınız 05/06 tarihinden itibaren istirahat almış ve rapor bitene kadar çalışamaz.

Raporun üzerinde 05.06.2015 'den 09.07.15 ' e kadar çalışır 10.07.15 'te kontrol yazıyor . İstirahatlidir yazmıyor ama.

Aslında bu tip raporlarda tarih olmaz, sadece 37. haftaya kadar çalışabilir yazar. Bu rapor "rapor bildirim" akranında gözükmez ve sizin hiçbir onay yapmanız gerekmez. Doğum raporu başlayıncaya kadar çalışacak ve sizde diğer zamanlarda bildirdiğiniz gibi bildirgenizi vereceksiniz.

Aslında bu tip raporlarda tarih olmaz, sadece 37. haftaya kadar çalışabilir yazar. Bu rapor "rapor bildirim" akranında gözükmez ve sizin hiçbir onay yapmanız gerekmez. Doğum raporu başlayıncaya kadar çalışacak ve sizde diğer zamanlarda bildirdiğiniz gibi bildirgenizi vereceksiniz.

Bende öyle biliyorum, fakat bu rapor böyle geldi hastane yönetimi ısrarla böyle veriyoruz biz raporları diyor. Ayrıca sistemden de rapora onay maili geldi , orda da rapor başlangıç tarihi var ama rapor 05.06.2015 / 01.01.0001 tarihleri arasında olup işveren onayı beklemektedir yazıyor. Yani sizin de bahsettiğiniz gibi sistemdeki raporda raporun bitiş tarihi belli değil. Benim bildirge bordro vs sıkıntım değil sadece ben bu raporun onayını verirken 05.06.2015 'den 09.07.15 'e kadar ÇALIŞMIŞTIR diyerek mi kaydetmeliyim? Normalde hep çalışmamıştır işaretleriz ya ama bunda bu şekil yapmam gerekiyor sanırım.

Neden kimse yardımcı olmaya çalışmamış 1 kişi dışında ? Hiç mi analık rapor bildirimi yapmıyorsunuz arkadaşlar? Belki size göre sıradan ama yazacağınız 2 satır belki benim işime yarayacak. Burası bilgilerimizi paylaşmak , birbirimize yardımcı olmak için değil mi?

Son düzenleme:
Bu kişi hem 37. hf kadar çalışabilir hemde 05.06.2015-09.07.15 tarihleri arası istirahat raporu almış görünüyor. Ya hastane 37. hf kadar çalışır rapourunu sgk yanlış bildirdi yada doğum izni başlangıcı öncesi yaklaşık 1 ay istirahat aldı.

Bu kişi hem 37. hf kadar çalışabilir hemde 05.06.2015-09.07.15 tarihleri arası istirahat raporu almış görünüyor. Ya hastane 37. hf kadar çalışır rapourunu sgk yanlış bildirdi yada doğum izni başlangıcı öncesi yaklaşık 1 ay istirahat aldı.

Ama o tarihler yazılı fakat yanında istirahatlidir yazmıyor tarihleri arasında çalışır yazıyor.

Sorunu çözdüm sistemden gelen raporun detayını göremiyordum e - bildirgeyi yollamadığımdan . Az evvel bildirgeyi gönderdim ve sisteme düşen raporu detayı görüntüle yapıp incelediğimde analık - çalışır raporu yazıyor ve izin başlama tarihi 10.07.2015 yazıyor. Aşağı kısımda da personelim xxx 10.07.2015 tarihi ile ......... tarihi arasında çalışmamıştır kısımı var . Yani anladığım kadarı ile bu rapora onay veremiyorum ya da vermemek gerekiyor bilemiyorum . Ama ikinci rapor yani istirahatin başladığını gösteren rapor elime gelince ordaki tarihlere göre onaylama yapılacak sanırım . Çünkü bebeğin doğacağı tarih istirahatin biteceği tarih net değil şu an ve o yüzden de tahmini doğum tarihinden 3 hafta önceye istirahate başlama taarihi olarak 10.07.2015 yazılmış ama kapanış tarihi tabiiki henüz yok. Yardımcı olan sn Merkür2 nickli arkadaşım çok teşekkürler , Kolaylıklar dilerim .