Analık izni ve Kıdem Tazminatı

Merhabalar,21.09.2013 tarihinden itibaren özel bir okulda öğretmen olarak çalışmaktayım. 6yılım aynı kurumda eylül de dolacak ,analık iznine 19 haziranda çıkmam gerekiyor. ben görevlerimi tam yerime getirip seminer döneminde çalışmayı düşünüyorum.şimdi 15 ağustosta doğumum olur yeniden izin alırsam.okula dönüşüm 10 ekim gibi oluyor .gelecek dönemde okuldan çok sınıf mezun olacağı için ders sayım 10 saat ders ücretli öğretmen saitine düşüyor. yani okulda küçülme var.Sorularım şunlar ;

1)analık izni alma hakkım bitince okuldaki küçülme durumunda kıdem,ihbar ve işsizlik maaşımı alabilirmiyimm?Özellikle kafama takılan 21 eylülden sonra ikinci raporum 10 ekim gibi dolacağından sıkıntı olurmu?yani Kurum sözleşme bittiği için çıkış yapabilirmi?

2)kıdem tazminatı yasası bu süre zarfında onaylanırmı?

Merhaba
1) Sözleşmeniz belirli süreli olduğu için işveren sözleşme bitiş tarihinde iş akdinizi fesh edebilir. Belirli süreli iş sözleşmenizin feshi (eğer feshedilirse) doğum izninizden ziyade sözleşme süresiyle alakalı bir durumdur.
Belirli süreli sözleşmeyle çalıştığınız için sözleşme bitişinden dolayı iş akdiniz fesh olursa;
İhbar süresi olmaz haliyle ihbar tazminatı da olmaz.
Kıdem tazminatı hak edersiniz.
İşsizlik maaşı alabilirsiniz.

2) Kıdem tazminatı yasası yıllardır gündemde. Ne zaman çıkar bilemiyorum.

Son düzenleme: