fonradar

Anayasa Mahkemesi Kararı

Merhabalar;
20.10.2005 tarihli Resmi Gazatede yayımlanan karara göre ;
Vergi Usul Kanununun 344.Maddessinin 2.fıkrasının "Vergi ziyaı suçu işleyenlere vergi ziyaı cezası kesilir..." ibaresinden sonrası 6 ay sonra yürürlüğe girmek üzere iptal edilmiştir.( Yani 20.04.2006 )
İptal kararının gerekçesi olarak , ilgili ceza formülasyonunun 6183 sayılı yasaya gönderme yapması ve o yasada da ilgili oranın bakanlar kuruluna verilen yetkiye göre tespit edilmesinin , suç ve cezanın kanunla koyulması ilkesinin ihlali olduğundan hareket edilmiştir...
İlgili karara alomaliyenin giriş sayfasından bakılabilir...
Bilgilerinize...

Saygılarımla...

Ynt: Anayasa Mahkemesi Kararı

MERABALAR ÖNCELİLE SUNU ANLATMAK İSTERİM VE KİME YAZACAGIMI BİLMİYORUM ÖRENMEK İCİN BENİM DAVAM BEYİM ÖLÜKTEN SONRA VE BENİM BİLMEDİGİM Bİ ORTAKLIK CIKTI VE U ORTAKLAR HİSELERİNİ SATMISLAR FAKAT MENKUL SATMİSLAR VE BEN SİMDİ KİMSEYİ TANIMADIGIM HALDE BENİ BULUP İMZA ATMAMI İSTİYOLAR YENİ ORTAKLARMIS VE BEN DOSYAYA BAKTIM BÖLE BİSE VARAMA BEYİMİN ÖLUMUNDEN SONRA HİC İMZA ATILMAMIS BEYİM ÖLELİ5 SENE OLDU VE BEN2 OLDU ÖRENELİ AMA BAKURDAN MALULEN EMEKLİLİKTEN MAAS ALIYORUM BEYİMDEN YENİ ORTAGIM BEN SENİN HAKINIDA VERDİM DİYO İMZA GELİP ATIRCAKLARMIS TABİ KİMSE BANA GELMEDİ VE MUASEBECİYE GİDİP BENİM DOSYAMI ALMIS NE YAPABİLİRİM BU KONUDA BEN BUNLARDAN NASIL AYRILABİLİRİM VE ONLARA VERİLEN KENDİ HAKIMI NASIL ALABİLİRİM YARDIMCI OLURMUSUNUZ