fonradar

Annenin SSK dan Yararlanması

Babam bağkur borçlusu. bundan dolayı tedavi göremiyor. Annemin benim sigortamdan(SSK) yararlanması için ne yapmam gerekir? Yararlanabilir mi? Babamın bağ-kuru buna engel olur mu? Lütfen acil cvp verin. Çok önemli!

Ynt: Annenin SSK dan Yararlanması

Önceleri kolaydı ama SGK artık ince eleyip sık dokuyor. Sizden annenizin bakımının sizin tarafınızdan sağlandığına dair taahhütname isteyeceklerdir. Babanızın Bağkur çalışması sürüyor sanırım, birde annenizin ve babanızın sahip olduğu gayrimenkulun miktarı da belirleyici olacaktır. Gerekli şartlara haiz olmadan anneninizin sizin üzerinizden sağlık yardımından yararlandığı tesbit edilirse bu tutarlar sizden faiziyle geri alınacaktır.

babamın üzerine gayrimenkul var ama annemin üzerine yok. babam 4-5 yıldır bağ-kur borçlusu en son ödenmediğinden 2009 da kendiliğinden dondu sanırım. buna rağmen yaralanamaz mı?

Anne'nin çocuğunun SGK'sından yararlanabilmesi için babanın herhangi bir sosyal güvencesi olmaması gerekiyor demişlerdi İzmir'de bunu yaparken.

Bağkur kaydı varsa babanın, anne maalesef yararlanamaz diye biliyorum ben. En sağlıklısı bu işlemi yapan yerden bilgi almak sizin de bildiğiniz gibi.