Annenin SSK dan Yararlanması

Üyelik
8 Şub 2011
Mesajlar
2
Babam bağkur borçlusu. bundan dolayı tedavi göremiyor. Annemin benim sigortamdan(SSK) yararlanması için ne yapmam gerekir? Yararlanabilir mi? Babamın bağ-kuru buna engel olur mu? Lütfen acil cvp verin. Çok önemli!
 
Üyelik
27 Eyl 2008
Mesajlar
1,263
Konum
Antalya
Ynt: Annenin SSK dan Yararlanması

Önceleri kolaydı ama SGK artık ince eleyip sık dokuyor. Sizden annenizin bakımının sizin tarafınızdan sağlandığına dair taahhütname isteyeceklerdir. Babanızın Bağkur çalışması sürüyor sanırım, birde annenizin ve babanızın sahip olduğu gayrimenkulun miktarı da belirleyici olacaktır. Gerekli şartlara haiz olmadan anneninizin sizin üzerinizden sağlık yardımından yararlandığı tesbit edilirse bu tutarlar sizden faiziyle geri alınacaktır.
 
Üyelik
8 Şub 2011
Mesajlar
2
Ynt: Annenin SSK dan Yararlanması

babamın üzerine gayrimenkul var ama annemin üzerine yok. babam 4-5 yıldır bağ-kur borçlusu en son ödenmediğinden 2009 da kendiliğinden dondu sanırım. buna rağmen yaralanamaz mı?
 
Üyelik
17 Ocak 2011
Mesajlar
76
Konum
İzmir
Ynt: Annenin SSK dan Yararlanması

Anne'nin çocuğunun SGK'sından yararlanabilmesi için babanın herhangi bir sosyal güvencesi olmaması gerekiyor demişlerdi İzmir'de bunu yaparken.

Bağkur kaydı varsa babanın, anne maalesef yararlanamaz diye biliyorum ben. En sağlıklısı bu işlemi yapan yerden bilgi almak sizin de bildiğiniz gibi.
 

Benzer konular

Üst