Anonim Şirket Hamiline Hisse Senedi

Elaj

Katkı Sunan Üye
Kolay gelsin,
Anonim şirket hamiline hisse senedi çıkarılması ile ilgili ticaret sicilde tescil ve ilanı için istenen evraklar ve nasıl bir izleyeceğim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum
(anasözleşmede tadilat yapılması gerekir mi yoksa sadece yönetim kararı ile örnek varsa alabilir miyim)

Hamiline hisse senedi çıkarılmasının işlemleri çok zorlaştırıldı. Merkezi kayıt kuruluşundan izin alındıktan sonra çıkarılabilecek. Bununla ilgili mevzuatı inceleyin, büyük bir ihtimalle vazgeçersiniz. 31.12.2020 tarihli 5. mükerrer resmi gazeteyi inceleyiniz.

Hamiline hisse senedi çıkarılmasının işlemleri çok zorlaştırıldı. Merkezi kayıt kuruluşundan izin alındıktan sonra çıkarılabilecek. Bununla ilgili mevzuatı inceleyin, büyük bir ihtimalle vazgeçersiniz. 31.12.2020 tarihli 5. mükerrer resmi gazeteyi inceleyiniz.
teşekkür ederim

Anasözleşmenizde hisseleriniz nama yazılı ise ilk olarak genel kurul yapılarak tadil şeklinde sermaye maddesi hamiline hisseye çevirilmelidir.

Anasözleşmenizde hisseleriniz nama yazılı ise ilk olarak genel kurul yapılarak tadil şeklinde sermaye maddesi hamiline hisseye çevirilmelidir.
şimdi kişi vazgeçti sadece nama yazılı hisse senedi istiyor. Şirketin anasözleşmesinin 6. sermaye maddesinde
hamiline ve Nama yazılı yazılı hisse senetleri yönetim kurulunca uygun görülecek kupürler halinde bastırılabilir.

o zaman sadece tadilitat mı lacak