Aracılık sözleşmesiyle girilen beyanname için ödenen ücret

isg

2010 yılında e-beyanname giriş ücretleri 10'ar tl idi. Sadece yıllık beyanname 15 tl. 2011 yılı için 50şer tl, yıllık beyanname 250 tl. (odanın 2011 yayını....)

Yanlış mı anlamışım, bir gariplik var mı?

Ynt: Aracılık sözleşmesiyle girilen beyanname için ödenen ücret

devamlı olmayan münferit müşteriler için mi ?

Gmsi ise 165,00.-TL

Muhasebeciyle yapılan aracılık sözleşmesi sebebiyle sadece e-beyanname girişi yapılıyor. Defter tutma yok. (her ay KDV, üç ayda bir muhtasar ve geçici, yıllık gelir beyanı)

isg ' Alıntı:
Muhasebeciyle yapılan aracılık sözleşmesi sebebiyle sadece e-beyanname girişi yapılıyor. Defter tutma yok. (her ay KDV, üç ayda bir muhtasar ve geçici, yıllık gelir beyanı)

Bu konuda aktif olarak büro işleten arkadaşlarında güzel yorumlarını bekliyorum. Ancak,

Bahsi geçen konudaki her tebliğde, MÜNFERİDEN kelimesini özellikle altını çize çize defalarca kere kullanıyor idare.

Her ay kdvsini 3 ayda bir muhtasarını geçicisini kurumlarını verdiğiniz işletmenin işleri bana göre münferit değildir ve idare mutlaka bunun tam bir sorumluluk sözleşmesi olduğu iddiasında bulunacaktır.

Saygılar.

Değerli meslektaşlarım ;

6111 sayılı kanunla ilgili mükellefiyeti devam etmeyen firmalar için matrah artırımı beyanlarından ne kadar ücret almak lazım.

Şimdiden teşekkür ederim .

Bir ev denk geldi param da vardım aldım , ertesi gün müşteri buldum bir tane sattım, gitti, güzel de kar bıraktı, kime ne karımdan?

Evi satarken tapuda birisi ile tanıştım, satılık evi varmış gittik gördük, kocaman da arsası var, onu aldım , kısmet bu ya onu da sattım 1 ay sonra bunların hepsini aynı yıl içinde yaptım, yine güzel gelir elde ettim, kime ne karımdan?

Elde ettiğim kazançları çindeki bir arkadaşıma anlattım, o da web sitesi üzerinden satışlardan bahsetti, derken o bana hediyelik eşya olarak çinden mal göndermeye başladı ben de web sitesi üzerinden mal satışına başladım, bir iki derken bir de baktım bu iş baya iyi, kime ne karımdan?

Münferit bir olay iken baya baya kazanç kapısına dönüştü bu iş, peki kıstas ne ? Tekrar sayısı mı? Takvim yılı mı? Kazanç var ise vergi hangi noktadan sonra dağar? Doğar ise nasıl doğar?

Arka kapısı var mı bu işin?
isg ' Alıntı:
Bunu ben yemem, bilmem idare yer mi?