Arama Kurtarma Çalışmalarında Teknoloji

AKDENİZ36

Katkı Sunan Üye
yaz aylarında denizde nehirde çayda havuzda bouğulma sıklıkla yaşanıyor .boğulan kişiyi kurtarmak için başka şehirlerden balık adamlar da ağır kıyafetleriyle gece gündüz suya dalıp çıkıyor çoğu zamanda boğulan kişiyi sudan çıkarmak epey bir zaman alıyor ;vergi sisteminde hergün bir yazılım gerçekleştiren beilgisayar teknolojisi arama kurtarma çalışmalarında hiç teknolojiden yararlanmıyor ;hatta bazen takım elbiseyle bile denizde boğulan kişiyi arayan arama kurtarma ekipleri var ;
yani bir muhasebeci olarak arama kurtarma işinden anlamıyorum ama binaya girdiğimde bir kata çıktığımda beni gören basit bir led lamba hemen ben görünce yanıyor buna benzer bir teknolojiyle arama kurtarma çalışmları yapılamaz mı ?
sürekli vergi sistemine eczanelere avukatlara hakım ve savcılara hastanelere yazılım gerçekleştiren bilgisayar teknolojisi bir yazılımda arama kurtarma çalışmlarına çıkarsa çok sevineceğiz

Üstadım şuan dünyanın her yerinde bildiğim kadarı ile böyle bir teknoloji yok.Radar sistemi ileri seviyeye taşınırsa bu kişileri bulma şansı belki olabilir.Sonuçta düşük miktarda olsa insanlar da elektrik akımı mevcut.Belki çok güçlü cihazlar ile bulunabilir.Anladığım bi konu olmadığı için belki su içinde bu sistemler hata veriyor olabilir.
En iyi yöntem her insanda GPS benzeri deri altı çiplerin mevcut olması.Bu sistem bence biz göremeyiz belki ama ileri de kesinlikle olacaktır.hem suç tespiti ve takibi açısından da çok önemli bir teknoloji olacak.